De Nederlandse oppositionele partij D66 dringt aan op onmiddellijke versoepeling van de visumplicht voor Surinamers. Fractieleider Jan Paternotte uit stevige kritiek op het huidige beleid en noemt het onrechtvaardig dat Suriname, als voormalig kolonie, nog steeds onder een strenge visumregeling valt, terwijl burgers uit landen als Brazilië, Guyana en zelfs het Franse overzeese gebiedsdeel Frans-Guyana wél visumvrij naar het Schengengebied kunnen reizen.
“Het is mesjogge dat Surinamers nog altijd anders worden behandeld,” zegt Paternotte. “We moeten als Nederland een vuist maken binnen de EU om dit recht te zetten.” Volgens D66 moet Den Haag actiever optreden om de visumliberalisatie voor Suriname op de Europese agenda te krijgen.
Daarnaast pleit de partij voor praktische tussenmaatregelen. Zo zouden betrouwbare Surinaamse reizigers eenvoudiger meerjarige visa moeten kunnen verkrijgen, zodat familiebezoek, zakenreizen of toerisme niet onnodig worden belemmerd.
De oproep van D66 komt op een moment waarop de relatie tussen Nederland en Suriname opnieuw onder de loep ligt. Met deze stap wil de partij niet alleen een daad stellen richting Brussel, maar ook een signaal afgeven aan Paramaribo: het is tijd voor wederzijds respect en daadwerkelijke gelijkwaardigheid.
- Trump voert opnieuw inreisverbod in voor 12 landen..
- Politiebericht over overleden bromfietser na botsing met da…..
- Hunsel en Oldenstam geven sikkelcelpatiënten een stem met n…..
- Uitdagingen en Toekomst van Gepensioneerden in Suriname..
- SHI herdenkt 152 jaar Hindostaanse immigratie in Suriname..
- Veel belangstelling voor open training Natio..
- Voorzitter Rekenkamer Suriname gekozen tot vertegenwoordige…..
- Update: Alle ontzielde lichamen bootongeval Marowijnerivier…..
- Reactie van Raoul Hellings op Sunil Sookhlall: “Kritiek is …..
- Onweersbuien blijven aanhouden..
- DC Joden trok vaker aan de bel over slechte wegen..
- Witte Huis: Trump steunt beleid Wilders..
- Lloyd Stuart Holtuin (59) Rotterdam 29-5-2025..
- Jenny Agnetha Mac-Intosh – Dubbeldam (65) Heijningen,…..
- 5 Juni: Dag van Waardigheid en Verbondenheid..
- Hoofdstembureaus maken aantal RR- en DR zetels bekend..
- Effecten tarievenoorlog op Suriname lijken mee te vallen..
- Yelyco en Condor op herhaling vrouwen volleybalfinale, Yell…..
- Column: Een appel te schillen..
- VSB roept op tot snelle formatie en koersvaste regering..
- Vakbeweging niet blij met onderbrengen Arbeid bij Volksgezo…..