Minister Dirk Currie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur stelde in De Nationale Assemblee, dat het tekort aan vakleraren op middelbare scholen, pas over twee jaar volledig opgelost kan worden. “We zijn gestart met de voorbereidingen, maar het is geen kwestie van een korte termijn”, aldus Currie. Hij voegde eraan toe dat in oktober een verkorte opleiding van twee jaar start om de achterstanden in het vakonderwijs weg te werken.
Nieuwe schoolgebouwen komen er volgens de minister alleen als alle randvoorwaarden op orde zijn, van leerkrachten tot meubilair. De minister benadrukte dat het binnenland, waar de omstandigheden vaak verre van ideaal zijn, niet achter mag blijven. Daarbij wees hij ook op de noodzaak van betere beveiliging. ‘’Op een technische school zijn bijvoorbeeld alle koperleidingen gestolen, doordat er geen omrastering was. We moeten de beveiliging op orde hebben, zeker nu we 112 scholen in het binnenland willen voorzien van Smart-tv’s voor afstandsonderwijs”, zei hij.
Wat betreft de nieuwe schoolcampussen in Para en Marowijne, wordt er nog gewerkt aan de landscaping, maar alle afgeronde delen moeten per 1 oktober in gebruik worden genomen.
Currie omschreef het onderwijssysteem als “ziek, maar nog niet ernstig ziek”. De minister stelt, dat er hard gewerkt wordt om zo snel mogelijk de situatie in het onderwijs te verbeteren.
The post Currie: ‘Oplossing lerarentekort middelbaar onderwijs vergt twee jaar’ ..
- Selectie nieuwe korpschef: competenties zullen gelden..
- OAS weerspreekt aantijgingen, Ramdin verdedigt beleid en pe…..
- Buitenposten Suriname na 1 november anders ingevuld..
- Eén dode bij uit de hand gelopen familieruzie..
- Man omgekomen na uit de hand gelopen familieruzie..
- Parmessar: ‘De regering zal in financieel zwaar weer rake…..
- Rabidin brengt lied uit in verband met 135 jaar Javaanse im…..
- Vicepresident Rusland: regering werkt niet mee aan wurgcont…..
- Man overleden na uit de hand gelopen familieruzie.
- Sollicitatieoproep CBvS – medewerker Bibliotheek..
- Suriname betuigt medeleven na dodelijk helikopterongeluk in…..
- Verkeersveiligheidsmaand van start: ‘Geen haast is een leve…..
- Bryan Isaacs voorlopig ter beschikking van JusPol-minister..
- Misiekaba: ‘Overheid heeft een achterstandsbetaling van SRD…..
- Eerste lichting gecertificeerde mediators klaar voor inzet …..
- ICS/IMS-training afgerond: meer dan 80 professionals gecert…..
- Frisse wind of dekmantel?..
- Politieschandalen versnelden vertrek korpschef Isaacs..
- Opleiding exercitie-instructeurs hervat na zestien jaar..
- Schooldirecteuren moeten nieuwe slagingsnormen hanteren voo…..
- Voorbereidingen begrotingen 2025 en 2026 in gang..