Curaçao North Sea Jazz verwacht ook dit jaar veel Surinaamse bezoekers

door Steven Seedo

PARAMARIBO — De Curaçao Tourist Board (CTB) is enthousiast over de artiesten die nu al gecontracteerd zijn door de organisatie van het elfde Curaçao North Sea Jazz Festival van 27-30 augustus. Dit blijkt uit een reactie van CTB-managing director Muryad de Bruin. ‘’Het festival is een van de hoogtepunten op onze muzikale kalender en trekt jaarlijks vele bezoekers naar het eiland” voegt ze toe. ADVERTISEMENT

De Bruin vertelt ook dat vorig jaar er ongeveer tien procent van de festivalbezoekers uit Suriname kwam. CTB hoopt ook dit jaar veel Surinaamse muziekliefhebbers te verwelkomen.

Artiesten

Op de openingsdag is er een gratis toegankelijk concert van de Nederlands-Colombiaanse rapper Quique met een vrolijke mix van reggaeton, R&B, hiphop en Afropop. Ook de Amerikaanse rapper, zanger en acteur Snoop Dogg, Latinster Ricky Martin, R & B zanger Ne-Yo, en Sheila E (percussionist, drumster en zangeres) hebben hun optreden bevestigd.

Hetzelfde geldt voor de Amerikaanse zanger en multi-instrumentalist Cory Henry, Kool & the Gang, een van de leidende funk/discobands vanaf eind jaren 70 tot halverwege de jaren 80, de top reggaeband Third World en Gilberto Santa Rosa El Caballero de la Salsa” (The Gentleman of Salsa) treden op. Ook de familieband Gipsy Kings by Diego Baliardo uit Frankrijk met Catalaanse roots, de Britse best blue-eyed soul zanger Paul Carrack en de Cubaanse jazzpianist en zijn landgenoot componist Gonzalo Rubalcaba zullen hun opwachting maken. Er zullen mogelijk meer artiesten worden gecontracteerd.