Het directoraat Cultuur van het ministerie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur (OWC) heeft in het CENASU-gebouw een symposium georganiseerd genaamd ‘Bridging, Linking, Bonding – Van Cultuur Landschap naar Platform’. Deze bijeenkomst vond plaats op donderdag 17 april met de bedoeling de samenwerking binnen de cultuursector te versterken en te structureren. Het uiteindelijke doel is om te komen tot een duurzaam actieplan.
Verschillende belanghebbenden uit de kunst- en erfgoedsector en culturele organisaties hebben deelgenomen aan het symposium, waarbij er data van verschillende onderzoeken aangaande kunst en cultuur werden gedeeld door deskundigen als Randy van Zichem en professor Franklin Jabini. Volgens cultuurdirecteur Dwight Warsodikromo is het doel van het symposium te brainstormen en van versnipperde activiteiten te komen tot een gezamenlijk platform voor duurzame nationale ontwikkeling via cultuur.
Tijdens het symposium zijn thema’s naar voren gekomen als de interculturele samenleving, economische waarde van cultuur, en hoe cultuur kan bijdragen aan het bruto nationaal product (bnp). Het symposium eindigt met het verzamelen van data, die leidt tot position papers en vervolgens actieplannen met concrete, meetbare acties. “Het is een langetermijnproces, gericht op praktische uitvoering”, stelt directeur Warsodikromo.
“Er gebeurt veel in de cultuursector, maar het is versnipperd en mist een samenhangend beleid”, sprak onderwijsminister Henry Ori. Hij wees op de noodzaak van duidelijke cultuurpolitieke uitgangspunten en de actieve normerende, faciliterende en coördinerende rol van de overheid. De bewindsman is van mening dat de overheid moet bepalen welke instrumenten worden ingezet (subsidies, wetgeving, communicatie), wie wat doet, en wat de rol is van ngo’s en verenigingen. “Cultuurbeleid moet bijdragen aan nationale identiteit, geworteld in geschiedenis, erfgoed en gemeenschappelijke waarden.
Meer aandacht en middelen zijn nodig voor cultuureducatie, toerisme, erfgoed en het economisch potentieel van de sector”, stelt de regeringsfunctionaris. Hij liet tevens doorschemeren dat cultuur cruciaal is voor Surinames ontwikkeling, identiteit en economie en pleitte voor een vaste kunstbegroting bij nieuwe overheidsprojecten, waarbij 5% zou moeten dienen voor Surinaamse kunst in overheidsgebouwen.
Minister Ori: “Er is een dringende noodzaak voor samenwerking, beleidsvorming, financiële stimulering en structurele uitvoering. Zowel overheid als sector moeten verantwoordelijkheid nemen en actief bouwen aan een duurzaam cultuurbeleid.”
- Het vertrouwensbeginsel!..
- Nieuwe chemiepracticumzaal voor Faculteit Wis- en Natuurkun…..
- Vreemdeling als leerkracht..
- Bedekte of ontbrekende kentekenplaten belemmeren politiewer…..
- Santokhi: “Volk voelt nu het verschil, maar we lossen probl…..
- ‘NDP las pasi, zij misbruiken zelfs overledenen’..
- ORDENING VAN SECTOREN KAN VEEL VERANDEREN..
- KPS ontvangt voertuig van Chinese ambassadeur..
- DJ Marocaan overleden: Groot verlies voor dancehall- en reg…..
- Grote overlast Van ‘t Hogerhuysstraat: weg vol kuilen..
- Suriname reageert geschokt op overlijden van promotor en DJ…..
- LIJSTDUWERS STRATEGISCHE KEUZE..
- Karaktermoord: NDP slachtoffer of dader?..
- Politieke partijen zwijgen over grondenrechten..
- Mathoera haalt uit naar NDP: “Waarom heeft u het leger gene…..
- Geen enkele politieke organisatie tekent gedragscode CCK en…..
- Kassier verduistert ruim SRD 673.000..
- Verdediging in witwaszaak K.C. verwijt OM partijdigheid..
- Unicef en presidentiële commissie overhandigen beleidsplan …..
- SEKSUEEL MOLEST, ZWIJGCULTUUR EN FALEN VAN RECHTSSTAAT..
- EEN NIEUW GEBOUW, MAAR OUDE PROBLEMEN IN DE ZORG..