De Cubaanse president Miguel Díaz-Canel heeft felicitaties overgebracht aan Jennifer Geerlings-Simons, die als eerste vrouw in de geschiedenis van Suriname tot president is verkozen. In een officiële verklaring op X benadrukte hij het historische belang van haar verkiezing en sprak hij zijn bewondering uit voor deze mijlpaal.
“Extiendo cálidas felicitaciones a Jennifer Geerlings-Simons, primera mujer en ser electa Presidenta de Surinam,” schreef de Cubaanse leider.
De Cubaanse president herhaalde de bereidheid van zijn land om de bilaterale samenwerking met Suriname te verdiepen. “Reitero la voluntad de Cuba de continuar profundizando las relaciones de amistad, solidaridad y cooperación entre nuestros pueblos y gobiernos,” aldus de verklaring.
Suriname en Cuba onderhouden al jaren vriendschappelijke betrekkingen, met samenwerkingen op het gebied van gezondheidszorg, onderwijs en landbouw. De Cubaanse felicitaties sluiten aan bij een reeks internationale reacties op de verkiezing van Simons, die op woensdag 16 juli 2025 zal worden geïnaugureerd als de nieuwe president van de Republiek Suriname.
- Coalitievorming een stoelendans om aan de macht te blijven..
- OM onderzoekt lek missives president: wie heeft gelekt?..
- Titelgevecht lonkt voor Bigi Boy na debuutsucces..
- Strafzaak tegen Kromosoeto en medeverdachten hervat..
- Koerschaos en coalitie-onzekerheid: een explosieve mix..
- Boetes en herstelverplichting bij politieactie tegen bromfi…..
- Presidentswoordvoerder doorbreekt stilte maar blijft vaag o…..
- Haalt de Staat Suriname het jaar 2050?..
- NDP-presidentskandidaat Simons bezoekt AZP en bespreekt uit…..
- OKB beslist op 20 juni over bindend verklaren verkiezingsui…..
- Guyanese minister: “Gesprekken over Corantijnbrug in vergev…..
- OKB beslist op 20 juni over geldigheid verkiezingsuitslag..
- Vastgoedsector Suriname geblacklist door CFATF..
- Verkiezingsuitslag nog niet bindend: OKB beslist vrijdag..
- CBvS: ‘Onzekerheid op valutamarkt zet koers onder druk’..
- JIT-brigadier aangehouden voor betrokkenheid bij ripdeal..
- ILO roept op tot actie ter bescherming huishoudelijke werke…..
- Prijs puntbrood stijgt naar SRD 6 door kostenstijging bakke…..
- Nieuwe parlementaire zittingsperiode start op 30 juni..
- SAB introduceert officieel handsanitizer middels donatie aa…..
- Man neergeschoten na woordenwisseling; verdachte aangehoude…..