Zo een zes Cubaanse leerkrachten die het vak Spaans verzorgen op enkele Muloscholen, worden al ruim zes maanden niet uitbetaald. Om aan te geven dat voor hen de maat ook vol is toog de groep woensdag 16 april naar het Kabinet van de Vicepresident, waar de wekelijkse ministerraadvergadering wordt gehouden, om hun eigen zaak te bepleiten.
Minister Henry Ori van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur, was daar niet bepaald blij mee. Volgens de minister moeten deze leerkrachten de hand in eigen boezem steken, omdat hun papieren niet in orde zijn. Hierdoor is het moeilijk hen in het betaalsysteem van de overheid te plaatsen, legde Ori uit.
Onderwijsminister Henry Ori, over de situatie van de Cubaanse leerkrachten die het gebrek aan Spaans leerkrachten op enkele Muloscholen opvangen. Hij bestempelt hun pleiten als ‘gezeur’. Ze moeten er maar zelf eerst voor zorgen dat hun documenten om in het land te verblijven in orde komen, alvorens ze op de loonrol van de overheid geplaatst kunnen worden, stelt de bewindsman. Hij zegt dat deze geen zaken kan doen met mensen die hier illegaal verblijven; ondanks het feit de Cubaanse leerkrachten inspelen op een gebrek dat zijn ministerie niet adequaat genoeg kan opvangen.
- Man ingesloten voor verkrachting en mishandeling partner..
- Water moet sneller wegtrekken in Morgenstond na installatie…..
- Column: Roeien met de riemen …..
- Belfort bij zijn uitvaart geroemd om zijn recht-door-zee ho…..
- Mathoera blijft bij haar standpunt over kritiek op de reger…..
- Politieke druk neemt toe: Oproep tot aftreden en vervolging…..
- Cubaanse leerkrachten al zes maanden zonder salaris..
- Abiamofo: ‘Bekijk liever wat er vóór ons beleid in Apoera i…..
- VZS verrassend mannen tweede klasse volleybalkampioen..
- Steekpartij na ruzie over aanrijding: 78-jarige aangehouden..
- Startsein voor installatie van drie nieuwe pompgemalen in M…..
- ‘Mi Tori’ in woord en beeld..
- Suriname schittert op Expo 2025 Osaka met ‘Source of Life’-…..
- Van Leverancier naar Multiplier..
- Winkeldief betrapt en mishandeld door winkelpersoneel..
- SBB informeert scholieren over bosmonitoring in Suriname..
- TotalEnergies verwacht hogere productie in eerste kwartaal..
- Suriname overweegt IMF-vervolgprogramma..
- Vrouw verkracht en mishandeld door partner..
- U21-volleybalsters Yelyco sluiten seizoen perfect af..
- RGD hard op weg naar landelijke implementatie HEARTS-initia…..