PARAMARIBO — Het hoofddoel van het bezoek van de Cubaanse chargé d’affaires, Roberto Blanco Domínguez, aan president Jennifer Geerlings-Simons was volgens de diplomaat om haar te feliciteren en de duurzame samenwerking en vriendschapsband tussen de twee landen te onderstrepen. “Cuba en Suriname hebben al jarenlang een hechte en traditionele samenwerking. Het is voor ons vanzelfsprekend om de nieuwe regering beter te leren kennen en de relatie verder uit te bouwen”, zei hij tegen de Communicatiedienst Suriname.
De diplomaat benadrukte dat de relatie tussen beide landen zich momenteel in een goede fase bevindt. “We waarderen de rol van Suriname in de regio en streven ernaar om onze samenwerking uit te breiden, niet alleen bilateraal, maar ook in regionaal verband, met andere Caribische landen.”
“Het is voor ons vanzelfsprekend om de nieuwe regering beter te leren kennen en de relatie verder uit te bouwen”Cubaanse chargé d’affaires Roberto Blanco Domínguez
Naast politieke en economische samenwerking ziet Domínguez kansen op cultureel gebied. “Cultuur is een belangrijk onderdeel van onze identiteit. We willen graag meer culturele uitwisselingen organiseren, zoals gezamenlijke festivals en evenementen, om onze volkeren dichter bij elkaar te brengen”, liet de diplomaat weten.
Desgevraagd merkte hij op dat Cuba altijd openstaat voor het ontvangen van Surinaamse delegaties. “We kunnen nog geen specifieke data noemen, maar onze deur staat altijd open voor onze vrienden en broeders uit Suriname.” Hij benadrukte dat Cuba een gastvrij land is en bereid is om op alle mogelijke manieren samen te werken ten behoeve van wederzijds voordeel.
- Opsporing militair Beeldsnijder..
- Ozzy Osbourne overleden aan hartstilstand..
- China bouwt onderzeese datacenters voor AI-revolutie.
- Louise Elisabeth Allen (86) Amsterdam 2-8-2025..
- Verkeersveiligheidsinstituut slaat alarm over verkeersongev…..
- Hoofdinspecteur en onderinspecteur politie opgesloten op ve…..
- Adhin: “Nog geen duidelijkheid over beëdiging Santokhi als …..
- Rudi Carl Kross..
- Gerda Helen Sandaal weduwe van Rudolph E. Biervliet..
- Alvin Nathaniël Praag..
- President Geerlings-Simons: ‘We beginnen aan een noodzakeli…..
- Ramautarsing: kracht economie bepaalt de koers..
- Groot aantal ambassadeurs reeds teruggeroepen..
- Nederlandse ambassadeur bespreekt versterking samenwerking …..
- Bronto Somohardjo vooralsnog niet opgeroepen door de politi…..
- Twee politieambtenaren in verzekering gesteld en één buiten….
- Jong talent bouwt slimme oplossingen op finale HackOmation …..
- Internationale waarnemers waarschuwen: ‘Alle ogen gericht …..
- Boldewijn hekelt wijze van indiensttredingen bij overheid..
- Adhin wil volgende week starten met begrotingsbehandeling..
- TotalEnergies en APA geven USD 2.3 miljoen voor renovatie ’…..