Minister Dirk Currie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur ontving op maandag 11 augustus Roberto Blanco Dominguez, zaakgelastigde van Cuba in Suriname. Het overleg stond in het teken van het versterken van de bilaterale samenwerking, in het bijzonder op onderwijsgebied.
De diplomatieke banden tussen beide landen op dit vlak zijn al jaren hecht, onder meer door het gezamenlijke beurzenbeleid. Momenteel volgen dertien Surinaamse studenten in Cuba een medische opleiding. Tijdens het onderhoud vroeg Blanco Domínguez speciale aandacht voor het vak Spaans. Volgens hem is het wenselijk dat het vak Spaans, gezien de prominente rol van deze taal in de regio, op alle onderwijsniveaus in Suriname wordt aangeboden.
Blanco Dominguez gaf aan dat hij met de vorige ambassadeur reeds gesprekken heeft gevoerd over het versterken van de opleiding Spaans op het Instituut voor de Opleiding van Leraren (IOL). Hij opperde de idee voor een speciale school om de Spaanse taal te leren, maar minister Currie sprak zijn voorkeur uit voor een samenwerking onder één paraplu van bestaande Spaanstalige instituten, zoals het Venezolaans Instituut voor Cultuur en Samenwerking (IVCC), dat naast taalcursussen, ook culturele activiteiten en kunstexposities organiseert.
Verder werd gesproken over samenwerking bij nieuwe opleidingen, onder meer in de opkomende olie- en gassector, maar ook in andere duurzame industrieën.
The post Cuba wil sterkere positie Spaans in Surinaams onderwijs ..
- Voormalig MI5-baas overleden op 90-jarige leeftijd.
- Benoeming Sewcharan in Staatsraad: versterking voor instit…..
- Regering afwezig in Newmont-crisis..
- AU-missie bevestigt doden van meer dan 50 al-Shabab-strijde….
- OAS secretaris-generaal wijst aantijgingen van de hand..
- Onderzoek Biza..
- Albert Ramdin van OAS beschuldigd van spilzucht, vriendjesp….
- Twee politieambtenaren verdacht van verduistering SRD 1 mil….
- Drie ontsnapte arrestanten uit cellenhuis Santodorp gezocht….
- Al sinds 2010 felle kritiek op hoge directiesalarissen.
- Artsen waarschuwen voor onbekende verlammingsziekte in Gaza..
- Chinese ambassadeur vol lof over Suriname..
- Artiesten eren scheidende operationeel manager Nederlandse …..
- MinOWC scherpt doorstroomcriteria aan voor Imeao-leerlingen..
- Opmerkelijk – 2-jarig meisje in koffer gestopt in Nieuw-Zee….
- Politie heeft een serieus probleem .
- Noodsituatie in het MULO-onderwijs.
- Goud, macht en misbruik: De strijd om Surinames economische….
- EU-ambassadeur: ‘Goede samenwerking en aanpak blacklisting …..
- SLM lanceert vrachtdivisie: eerste eigen vrachtvliegtuig ar…..
- Sociale investering TotalEnergies in onderwijs met Scholars…..