Minister Dirk Currie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur ontving op maandag 11 augustus Roberto Blanco Dominguez, zaakgelastigde van Cuba in Suriname. Het overleg stond in het teken van het versterken van de bilaterale samenwerking, in het bijzonder op onderwijsgebied.
De diplomatieke banden tussen beide landen op dit vlak zijn al jaren hecht, onder meer door het gezamenlijke beurzenbeleid. Momenteel volgen dertien Surinaamse studenten in Cuba een medische opleiding. Tijdens het onderhoud vroeg Blanco Domínguez speciale aandacht voor het vak Spaans. Volgens hem is het wenselijk dat het vak Spaans, gezien de prominente rol van deze taal in de regio, op alle onderwijsniveaus in Suriname wordt aangeboden.
Blanco Dominguez gaf aan dat hij met de vorige ambassadeur reeds gesprekken heeft gevoerd over het versterken van de opleiding Spaans op het Instituut voor de Opleiding van Leraren (IOL). Hij opperde de idee voor een speciale school om de Spaanse taal te leren, maar minister Currie sprak zijn voorkeur uit voor een samenwerking onder één paraplu van bestaande Spaanstalige instituten, zoals het Venezolaans Instituut voor Cultuur en Samenwerking (IVCC), dat naast taalcursussen, ook culturele activiteiten en kunstexposities organiseert.
Verder werd gesproken over samenwerking bij nieuwe opleidingen, onder meer in de opkomende olie- en gassector, maar ook in andere duurzame industrieën.
The post Cuba wil sterkere positie Spaans in Surinaams onderwijs ..
- Vruchtbaar werkoverleg en kennismaking Korpsleiding en SPB.
- JusPol dreigt in de knel te komen door jarenlange betalings…..
- Omdat hij ook voor ons zou hebben gestreden..
- Herkansingsnormen verruimd om meer studenten de kans te gev…..
- Egyptische TikTokker start hongerstaking tegen marteling in….
- PAHO publiceert nieuwe update over Oropouche-koorts in de A….
- Jaarvergadering Rechtspraak Suriname 2025: ‘Toegankelijke r….
- Buurvrouw gooit hamer naar kinderen en bedreigt moeder..
- Belangrijkste internationale nieuws.
- Man bekent schuld in gruwelijke ontvoering: moeder doodgest….
- ‘Ik ben meer geïnteresseerd in een onmiddellijke vredesover….
- Slagingsnormen blijven ongewijzigd, herexamens vanaf 25 aug….
- Hypocrisie minister Noersalim..
- 10.000 stewardessen dreigen met staking in Canada.
- Cuba wijst Amerikaanse visumbeperkingen op medische samenwe….
- Vrouw gooit hamer en bedreigt buurvrouw en haar 2 minderjar….
- Suriname en Cuba versterken samenwerking op onderwijsgebied..
- Aangepaste uitzendingen ABC na blikseminslag..
- Belangrijke stap richting kwaliteitsborging: commissie over…..
- UNFPA viert International Youth Day met beurs in Moengo..
- Suriname zet in op toerismegroei: streven naar half miljoen…..