De Cubaanse minister van Buitenlandse Zaken, Bruno Rodríguez, heeft woensdag de verklaringen van de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio afgewezen. Rubio kondigde aan dat de VS visumbeperkingen zullen opleggen aan landen die Cubaanse artsen en zorgmedewerkers inzetten. Volgens Rodríguez gaat het om “dwang en agressie” en zal Cuba medische diensten blijven leveren.
Rubio stelde dat de nieuwe maatregelen gericht zijn op regeringsfunctionarissen en betrokkenen bij wat Washington omschrijft als een “uitbuitend arbeidsuitvoerprogramma”. Ook Afrikaanse, Cubaanse, Grenadiaanse en Braziliaanse functionarissen, evenals voormalige PAHO-leiding, worden genoemd vanwege hun deelname aan programma’s zoals Mais Médicos.
De VS beschuldigen Cuba ervan artsen als politiek instrument in te zetten. In juni werden al visumbeperkingen opgelegd aan Centraal-Amerikaanse functionarissen die Cubaanse artsen hadden ingehuurd. Momenteel werken meer dan 24.000 Cubaanse zorgverleners in solidariteitsmissies wereldwijd, deels gratis en deels tegen betaling.
- CASAS application call – Manager Policy Standards and Devel…..
- CASAS appliction call – Manager Flight Safety Division..
- CASAS application call – Quality Assurance Manager..
- Breaking: Touw Ngie Tjouw ontheven – Ralim nieuwe directeur…..
- Dienstverlening AUSV hervat op nieuwe locatie.
- Vrouw bekent moord op vriendin; lichaam gevonden in vergevo….
- Politici en glibberslangen..
- Dirk Currie beëdigd als Onderwijsminister: ‘Onderwijs vormt…..
- Salarbaks wil stem zijn voor jongeren en sociaal zwakkeren..
- De hippies die Bowie inspireerden..
- Suriname maakt zich op voor behoud biodiversiteit in partne…..
- 35 jaar moord Gooding..
- Militair ontsnapt na arrestatie met 8 kilo drugs op luchtha…..
- VS overweegt visumborg tot 15.000 dollar voor reizigers uit….
- Vier arrestanten ontsnappen uit cellenhuis Santodorp; één o….
- Internationale partners bevestigen steun aan Suriname.
- Directeur veiligheidsdienst Ramlall plotseling opzijgeschov….
- Veertig studenten geslaagd voor NATIN-opleiding Olie & …..
- Vier arrestanten ontvluchten uit cellenhuis Santodorp; één …..
- Lil Tay wil 18+ OnlyFans-content gaan maken na verjaardag.
- Moorden in de schaduw van de drugshandel in Suriname.