Minister Mike Noersalim van Landbouw, Veeteelt en Visserij (LVV) zegt dat het noodzakelijk was om kort na zijn aantreden een crisisteam in te stellen. Een van de aanleidingen hiervoor was een mogelijk naderend exportverbod van vis naar Europa, met alle gevolgen van dien voor de sector. Binnen de visserijsector moet er volgens de minister veel beter worden georganiseerd, ook op het gebied van wetgeving.
Daarnaast spelen er meerdere urgente kwesties die dringend moeten worden aangepakt. Ook de ontwikkelingen binnen de rijstsector baren het ministerie zorgen, met name het vinden van nieuwe afzetmogelijkheden.
In gesprek met Sun Web TV verklaarde de minister dat het crisisteam een uitgebreide scan van het ministerie heeft gemaakt. Lopende en afgeronde projecten zijn geëvalueerd om de knelpunten te identificeren. Zaken die dringend een oplossing vereisen, worden in kaart gebracht om de dienstverlening naar de sector te verbeteren, aldus Noersalim.
Een andere zorgwekkende situatie is volgens de minister dat proeftuinen van LVV in het gebied La Poule, met een omvang van ongeveer 70 hectare, kort voor de machtswisseling zijn uitgegeven. Volgens Noersalim is dit gebeurd zonder dat er advies over is uitgebracht.
Hij heeft hierover afstemming gehad met collega-minister Stanley Soeropawiro van Grondbeleid en Bosbeheer, en afgesproken dat alles rond de proeftuinen voorlopig wordt aangehouden. De kwestie is ook onder de aandacht gebracht van president Jennifer Simons.
Verder zegt de minister dat er op het ministerie goederen zijn aangeschaft die nu spoorloos zijn. Hij benadrukt dat deze zaken niet op hun beloop worden gelaten en dat er gevraagd zal worden om een strafrechtelijk onderzoek.
Gezien de vele problemen die hij bij zijn aantreden heeft aangetroffen, vond minister Noersalim het noodzakelijk een crisisteam in te stellen om de situatie grondig in kaart te brengen en op te lossen.
- Na zestien jaar weer exercitie instructeursopleiding voor p…..
- Joan Mac-Intosh zet zich in voor autisme-bewustwording in S…..
- Suriname in regionale top vier met laagste benzineprijzen..
- Dochter en schoonzoon aangehouden na dodelijke familieruzie..
- Verkeersveiligheidsinstituut Suriname slaat alarm over erns…..
- Vakbond Newmont slaat alarm: Newmont wil 10-15 procent werk…..
- TotalEnergies lanceert officieel Scholarship Programma in S…..
- Herstructurering en strengere controle binnen ministerie SO…..
- President Simons beëdigt nieuwe Staatsraad..
- Aanvang begrotingsbehandeling op dinsdag 12 augustus..
- Acht jaar voor doodslag op oom..
- Monorath: ‘Wat niet goed is, hoort er niet bij’..
- Vakbond Newmont vraagt VWA tot zorgvuldige beoordeling voor…..
- Ministersteam voltallig met beëdiging Onderwijsminister Cur…..
- Rechter legt 8 jaar op voor doden van oom met houten balk..
- Stock Market Game traint duizenden Caribische jongeren in f…..
- Irma Cecilia Reding (81) Almere 1-8-2025..
- Carmen Vriesde (62) Paramaribo – Suriname 1-8-2025..
- Herdenking 135 jaar Javaanse Immigratie op het Onafhankelij…..
- DNA-lid Karta-Bink pleit voor rechtvaardige beloningsstruct…..
- Guillaume Helberg..