PARAMARIBO — De leiding van het ministerie van Justitie en Politie heeft een spoedoverleg gehad met het managementteam van het Korps Politie Suriname (KPS) én afdelingshoofden die belast zijn met de criminaliteitsaanpak. De aanleiding hiertoe zijn de berovingen die zich de afgelopen dagen hebben voorgedaan en die een schokgolf door de samenleving hebben doen gaan. Het overleg heeft zaterdag (vandaag) plaatsgevonden op het ministerie.
Volgens justitieminister Kenneth Amoksi is er van gedachten gewisseld over de criminaliteitsaanpak en wat beter gedaan kan worden op dit vlak. Zo zijn onder meer de politiesurveillance, preventieve maatregelen, aanscherpen van de voorlichting, analyse van de misdrijven en hoe hierop zal worden ingespeeld, aan de orde gekomen. Amoksi legt vooral de nadruk op de voorlichting naar gemeenschap, in het bijzonder wanneer het gaat om het uitvoeren van cashtransacties.
“De gemeenschap mag de zekerheid hebben dat de politie alert is en dat zij de gemeenschap ook betrekt. Maar zij verwacht ook dat de gemeenschap helpt met het doorgeven van informatie.”
Verder zijn er ook maatregelen die nog niet geïmplementeerd waren, besproken. De autoriteiten hechten ook veel belang aan de samenwerking vanuit de gemeenschap voor het aanpakken van de criminaliteit. De minister zegt dat het onderzoeken en oplossen van zaken niet zozeer datgene is wat de samenleving bezighoudt, maar dat men meer baat heeft aan de preventieve aanpak.
De samenwerking tussen de afdeling Bestrijding Zware Criminaliteit, het Command Center/de Safe City camera’s en informatie vanuit de gemeenschap zullen ook ertoe moeten leiden dat de criminaliteitsaanpak vlotter gaat. De bewindsman wijst erop dat de operatie Delta Force, die al enige tijd in uitvoering is, resultaten heeft opgeleverd, welke recentelijk door korpschef Bryan Isaacs zijn gepresenteerd.
Minister Amoksi complimenteert de politie en spreekt de hoopt uit dat er meer resultaten worden geboekt. Hij geeft de samenleving de geruststelling dat de politie betrokken blijft en dat er vanuit het ministerie van Justitie en Politie alles wordt ingezet opdat de veiligheidsdiensten hun werk kunnen doen. “De gemeenschap mag de zekerheid hebben dat de politie alert is en dat zij de gemeenschap ook betrekt. Maar zij verwacht ook dat de gemeenschap helpt met het doorgeven van informatie en zelf ook alert blijft.”
Korpschef Bryan Isaacs. [: CDS]
- Naomi Faërber met hart en ziel terug op muzikaal spoor..
- PL: “Volk heeft recht op werkelijke verkiezingsuitslag”..
- ‘Inflatie ondermijnt koopkracht en belastingstructuur’..
- VSB dringt aan op goed bestuur en stabiel investeringsklima…..
- Bhola: hertellingen bij 30 stembureaus..
- Joan Nibte (A20): “OKB in gebreke gebleven”..
- Asabina: “Zorgwekkende ontwikkelingen in verkiezingsproces …..
- 225 stembiljetten vermist bij stembureau 333 in Wanica; pol…..
- Samenwerking NPS en NDP biedt kans om natievorming te bevor…..
- VHP inruilen voor NDP is kiezen voor lood om oud ijzer..
- PL krijgt meer dan één zetel in regeerstructuur..
- A20 blijft trouw aan uitgangspunten..
- Stop Verbittering, Vergeef en Bouw; heilige opdracht voor S…..
- Politie sluit 28-jarige op die inrijdt op dief..
- Drs. Wim Bakker kritisch over mogelijke samenwerking NPS en…..
- OAS topman Ramdin: Een nieuw tijdperk van eenheid, vrede en…..
- ABOP sloot zich later aan bij coalitievorming; moet genoege…..
- Vallen en opstaan..
- Laatste fase verkiezingstelling: NDP blijft aan kop, nog 3 …..
- Baasaron mogelijk kandidaat voor ministerspost..
- Intentie zonder richting..