James Bond krijgt na meer dan zestig jaar een nieuwe baas. Amazon Studios heeft een overeenkomst gesloten met de familie die sinds de jaren ’60 de rechten op de Bond-franchise bezat. Door deze deal krijgt Amazon de creatieve controle over de toekomst van agent 007.
“Het is tijd om een stap terug te doen”, aldus het productiebedrijf van de familie Broccoli, die altijd het laatste woord had over de iconische geheim agent. Het bedrijf, onder leiding van Barbara Broccoli en Michael Wilson, blijft wel mede-eigenaar van de Bond-franchise. De financiële details van de overeenkomst zijn niet bekendgemaakt.
Na de aankondiging van Daniel Craig’s vertrek na No Time to Die in 2021, ontstond er vermoedelijk een conflict tussen de partijen over de koers van de Bond-franchise. Daarnaast was er steeds meer kritiek op de films, die niet langer zouden passen bij de moderne tijd.
Sindsdien is het stil geweest, zowel over een nieuwe film, waarvoor Broccoli en Wilson geen goedkeuring zouden hebben gegeven, als over de zoektocht naar een nieuwe Bond, wat leidde tot tal van speculaties.
Nieuwe Bondfilm?De overeenkomst met Amazon zou hier verandering in kunnen brengen. Het bedrijf, opgericht door Jeff Bezos, bezit sinds 2021 al de rechten op de eerdere Bond-films, maar heeft nu ook de creatieve controle over de toekomst van 007. Dit zou de weg kunnen vrijmaken voor een nieuwe Bondfilm, die al geruime tijd op zich laat wachten.
De langste pauze tussen twee Bondfilms was zes jaar en vier maanden. Er zouden ook plannen zijn voor spin-off tv-series voor Amazon Prime.
In 1961 kocht Albert Broccoli de filmrechten van Ian Fleming, de bedenker van James Bond. In 1962 verscheen de eerste Bondfilm, Dr. No. Broccoli produceerde deze en alle daaropvolgende Bondfilms totdat zijn dochter Barbara Broccoli en stiefzoon Michael Wilson de controle overnamen in 1995, inclusief de rechten op de franchise.
- Brand in de Palmentuin..
- Trump zegt dat Zelensky snel moet handelen voor vrede..
- OBS dient petitie in bij Brunswijk vanwege betalingsachters…..
- VN-secretaris-generaal Guterres spreekt Caricom-staatshoofd…..
- 43-jarige vrouwelijke voetganger aangereden door bromfietse…..
- UNICEF pleit voor vroegtijdig leren voor kinderen in Surina…..
- Drie politieke partijen registreren zich op eerste dag bij …..
- VHP, PL en OPTSU registeren zich vol goede moed bij CHS..
- VHP-ondervoorzitter: “Wij zijn de eerste, alle anderen kome…..
- Mijlpaal voor Suriname: AZP opent kinder oncologie unit..
- Suriname en Benelux ondertekenen overeenkomsten inzake migr…..
- Santokhi vertrokken voor 48ste Caricom Staatshoofden Vergad…..
- Bijeen..
- Regering ondersteunt duurzame bouw met bamboe..
- Politiebureau Nieuwe Haven, vernoemd naar “Herman E. Goodin…..
- Regering neemt besluiten met betrekking tot het bestrijden …..
- Onduidelijkheid binnen SPA over lijsttrekkerschap..
- Telesur in transformatie naar NV..
- OPTSU: een nieuwe politieke partij voor Suriname..
- Leegstaande panden..
- President Santokhi in Barbados voor deelname aan Caricom-to…..