Rossellie Cotino, assembleelid van de NDP, heeft bij de aanvang van de begrotingsbehandeling voor het dienstjaar 2025 diverse vraagstukken rond het onderwijs op tafel gelegd. Minister Dirk Currie van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur moet hier volgens haar spoedig op antwoorden.
Cotino pleitte voor verbetering van de lonen, aanpassing van de toelagen en het op orde brengen van de rechtspositie van leerkrachten. Zij wees erop dat er onderwijsgevenden zijn die al tien jaar wachten op een vaste aanstelling.
Ook zijn er leerkrachten die de pensioengerechtigde leeftijd hebben bereikt en een vermindering van hun ziektekostenverzekering hebben ondervonden. Volgens Cotino gaat het om grote groepen die met deze uitdagingen kampen, wat ertoe bijdraagt dat personeel het onderwijs verlaat.
Daarnaast uitte zij kritiek op de plotseling ingevoerde nieuwe slagingsnorm, die volgens haar veel beroering heeft veroorzaakt. Hoewel zij begrijpt dat minister Currie veel problemen heeft geërfd, verwacht zij wel oplossingen. Cotino vindt het onacceptabel dat de slagingsnorm ná het examen is gewijzigd en stelt dat er niet met de toekomst van jongeren mag worden gesold.
Zij riep het parlement op om een themavergadering te houden over de vele onderwijsproblemen.
- Koi Carper-coach Belgrave: ‘Ons rest niet anders dan donder…..
- Vrouw van afgezette Zuid-Koreaanse president Yoon gearreste…..
- Suriname kan maar liefst USD 1 miljard lenen bij IDB..
- Cotino stelt dringende vragen over onderwijs aan de regerin…..
- IDB zal elk besluit van Suriname in kwestie Van ‘t Hogeruys…..
- Kop in het zand: jokken houdt de waarheid zelden verborgen..
- IDB belooft Suriname US$ 1 miljard aan steun..
- Minister van Financiën en Planning ontvangt ambassadeurs va…..
- Surinaamse tennissers sluiten Davis Cup af met zege op Sain…..
- Club Neutraal pakt draad na heel lang weer op..
- KNAW neemt eigen rol koloniale verleden onder de loep..
- Bloedbank financieel in zwaar weer: miljoenenschuld ziekenh…..
- OM introduceert digitale registratie en verlenging van vuur…..
- TotalEnergies zet tweede boorschip in voor offshore project…..
- IDB buigt voor uitspraak Surinaamse rechter..
- Getuigen gehoord in moordzaak Moti..
- Suriname klaar voor deelname aan CARIFESTA XV in Barbados..
- Expositie ‘Dalan makmur’: overtocht Javaanse voorouders naa…..
- Discussie in parlement over ontheffing korpschef..
- Monorath: ‘Onderwijs- en werkgelegenheidsprogramma’s voor …..
- Illegale visserij en veiligheid op zee centraal in gesprek …..