De leden van de Vereniging Surinaams Bedrijfsleven, stellen dat corruptie en informele praktijken, het belangrijkste obstakel vormen voor zakendoen in Suriname. Corruptie komt in misselijkmakende vormen voor en is overal.
Steekpenningen hebben een niveau bereikt, waarbij hele afdelingen of instituten tot geldmachines omgetoverd zijn. Degenen die op papier de invloed hebben om toezicht te houden en te corrigeren, ontbreekt het gezag om de maatregelen te nemen die nodig zijn om schoon schip te maken. Sommigen vrezen voor hun leven. Sommigen krijgen niet de politieke backing. Anderen zien het als onbegonnen werk om onkruid kort te wieken dat keihard weer teruggroeit. Wat ooit begon als een tyuku hier en een tyuku daar, is veranderd in een stelsel waar je niets gedaan krijgt zonder te betalen. Als men het moreel kompas uitzet, is de duistere logica hiervan in te zien. Wie zou duizend dollar betalen voor een rijbewijs, een verblijfsvergunning, een wapenvergunning, het vrijgeven van een container of een gunstige taxatie, als er een kans bestaat dat de wegen bewandelen volgens het boekje, hetzelfde resultaat zou opleveren? Exclusiviteit creëert marktwaarde.
Dezelfde logica wordt toegepast op hen wier munt niet contant geld betreft, maar onzedelijke gunsten. De Wet Geweld en Seksuele Intimidatie Arbeid is aangenomen, maar ondanks zwaar protest van vrouwelijke assembleeleden, is er voor de overheid een uitzondering gemaakt. Ruim 30.000 vrouwen genieten de bescherming in het arbeidsproces niet. En gezien het feit dat er nog steeds letterlijke analfabeten in functies benoemd worden op basis van seksuele gunsten, terwijl ontwikkelde vrouwen met alle kwalificaties achtergehouden en gekleineerd worden, is de reden overduidelijk. De corrupte top vergrendelt de doorstroom. Er zijn delen van het bestuur en van het parastataal bedrijfsleven, waar alleen in de slaapkamer een promotie verdiend kan worden. Dit is een cultuur die met medeweten en met participatie van sommige van de invloedrijkste machthebbers in stand wordt gehouden. Zo ver reikt corruptie in Suriname. En het onkruid verstikt iedere kans op groei.
The post CORRUPTIE IS OVERAL ..
- Trump stuurt onderhandelingsteam voor overleg over beëindig…..
- Ramadhin: Kinderoncologie AZP een mijlpaal..
- Crisis blijft voortsudderen..
- Is de totale staatsschuld niet gestegen tot SRD 122,8 milja…..
- Gödeken:‘ Als goede spelers teams verlaten moet het team ve…..
- Suriname boekt vooruitgang in macro-economische stabiliteit..
- Luisteren: De Sleutel tot Diepe Vriendschap en Groei..
- Ronny Asabina lijsttrekker van de BEP..
- AZP opent kinderoncologie-unit en breidt behandelingsmogeli…..
- ABSURDE EN NONSENS BENADERING..
- A20, DOE en PRO bekrachtigen samenwerking voor verkiezingen…..
- Brazilië richt zich op illegale houtkap in Amazonegebied..
- Suriname en België bespreken mogelijkheden Skills Mobility …..
- Man voor de rechter na dodelijke steekpartij..
- Drugs en vuistvuurwapen aangetroffen en inbeslaggenomen; t…..
- Vorige regering liet land achter met US$ 3,9 miljard schuld…..
- Guno Burleson wint eerste etappe sneldamtoernooi..
- Santokhi naar Caricom-top in Barbados..
- Solar Project Kabalebo Nature Resort officieel in gebruik g…..
- Plein: ‘Wij blijven ons richten op vraagstukken die de same…..
- Vandaag regen en onweersbuien..