Op maandag 24 maart 2025 heeft het ministerie van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking (BIBIS) een tweede informatiesessie georganiseerd voor het Corps Diplomatique en vertegenwoordigers van internationale organisaties in Suriname over de stand van zaken met betrekking tot de voorbereidingen van de Surinaamse parlementsverkiezingen 2025.
De sessie werd geleid door de minister van BIBIS, ad interim, minister Krishnakoemarie Mathoera van Defensie. De eerste sessie vond plaats in januari dit jaar onder leiding van minister Albert Ramdin. Minister Mathoera benadrukte het belang van een transparant en eerlijk verkiezingsproces.
“Dit proces is een voortdurende ontwikkeling binnen de vastgestelde kaders en procedures. Het is van groot belang om het diplomatiek korps en de internationale organisaties tijdig van actuele informatie te voorzien. Wij zijn toegewijd aan eerlijke en transparante verkiezingen en zetten ons in voor de principes van integriteit, democratie en rechtvaardigheid”, gaf de minister aan.
Verder gaf zij aan dat het informeren van de buitenlandse actoren essentieel is, omdat zij niet alleen belangrijke partners zijn, maar ook inzicht moeten krijgen in de organisatie van de verkiezingen. “Het biedt hen de mogelijkheid om vragen te stellen en direct antwoorden te krijgen, zodat zij zelf een objectieve conclusie kunnen trekken. Bovendien kunnen zij, indien gewenst, verkiezingswaarnemers sturen.”
Tijdens de sessie werd ook ingegaan op de opzet van het verkiezingsproces, de huidige status en de vervolgstappen. Minister Mathoera onderstreepte dat transparantie en inclusiviteit vooropstaan. “Wanneer een gebeurtenis van deze omvang plaatsvindt en raakt aan fundamentele waarden zoals integriteit, willen wij laten zien dat we niemand uitsluiten. Het Corps Diplomatique en de internationale organisaties krijgen alle mogelijkheden om te observeren en geïnformeerd te worden”, voegde minister Mathoera toe.
Ambassadeur Nicolas de Lacoste, Decaan van de Ambassadeurs, sprak zijn waardering uit voor de informatiesessies. “Deze bijeenkomsten zijn bijzonder nuttig, vooral vanwege de technische aspecten. Iedereen begrijpt hoe complex en uitdagend het is om verkiezingen te organiseren. Wij waarderen deze informatiemomenten enorm.”
Het ministerie van BIBIS zal evalueren of er in de aanloop naar de verkiezingen of direct daarna verdere informatiesessies nodig zijn. Indien gewenst, zal een nieuwe sessie worden gepland om het diplomatieke korps en de internationale organisaties op de hoogte te houden van relevante ontwikkelingen.
- Natio na vier jaar weer in Concacaf Gold Cup..
- Project voor jeugdontwikkeling gestart in Brokopondo..
- Emanuel Pherai schiet Suriname naar Gold Cup..
- Olie belangrijkste onderwerp tijdens bliksembezoek minister…..
- Suriname verslaat Martinique in spannende wedstrijd!..
- Afrika’s reserves: Noord-Afrika domineert..
- Rode Kruis-kantoor in Gaza beschadigd door Israëlische aanv…..
- DSB en WWF-Guianas inspireren jong en oud tijdens Earth Hou…..
- Corps Diplomatique in tweede sessie geïnformeerd over verki…..
- PVP vraagt na juridische overwinning, extra tijd voor kandi…..
- Guyana, Suriname en Mozambique lichtpunt voor toekomst offs…..
- Caricom-herstelcommissie: Erken het onrecht uit het verlede…..
- Tekort van SRD 20 miljoen op begroting MinOWC door verhoogd…..
- Buschauffeur achter de tralies na herhaalde verkeersovertre…..
- CHS vandaag gestart met onderzoek kandidatenlijsten..
- Caricom Reparations Commissie herdenkt slachtoffers slavern…..
- VS: Rusland en Oekraïne akkoord met veilige scheepvaart in …..
- “Bida Nobo!” (Nieuw leven!) Met medewerking van pastor Fran…..
- Diplomatiek Corps en internationale organisaties bijgepraat…..
- Van Samson: ´VHP kan samenwerking met ABOP voortzetten’..
- Suriname rondt IMF-programma succesvol af..