Na een blokkade van bijna vijf uur hebben boze boeren in het district Coronie vanmiddag de Oostwestverbinding ter hoogte van Ingi Kondre weer opengesteld voor het verkeer. De actie werd beëindigd nadat de directeur van het ministerie van Landbouw, Veeteelt en Visserij (LVV), Jitendra Kalloe, een gesprek met de boeren had voorgesteld om tot een oplossing te komen.
ADVERTENTIE
De boeren besloten tot de blokkade uit onvrede over het uitblijven van beloofde oplossingen voor hun aanhoudende problemen. De gevolgen van wateroverlast, aanhoudende droogte en indringend zoutwater hebben hun landbouwgronden zwaar beschadigd. “We hebben de afgelopen tijd enorme verliezen geleden,” zegt een van de actievoerders in gesprek met Suriname suriname.
De boeren eisen de compensatie die president Chan Santokhi hen beloofde tijdens een eerder bezoek aan het district. “We zijn anderhalf jaar verder en hebben nog niets ontvangen. We worden constant van het kastje naar de muur gestuurd. Dit pikken we niet meer,” aldus een verontwaardigde boer.
De wegblokkade leidde tot lange files aan beide zijden van de weg. Hoewel het verkeer inmiddels weer doorgang heeft, waarschuwen de boeren dat dit slechts tijdelijk is. Er is een ultimatum van drie dagen gesteld: als er vóór aanstaande vrijdag geen concrete oplossing komt, zullen zij de weg wederom barricaderen.
“Wij laten ons niet wéér voor de gek houden,” stellen de actievoerders resoluut.De komende dagen zal blijken of de autoriteiten tegemoetkomen aan de eisen van de boeren, of dat de situatie in Coronie opnieuw escaleert.
- Trump ondertekent wapendeal met Saudi-Arabië ter waarde van…..
- Het Grote Nationale Verkiezingsdebat – gewonnen door de gro…..
- Man pleegt opnieuw verkrachting op locatie van eerdere misd…..
- Toetie is VHP-kandidaat #30 en gelooft in een Suriname waar…..
- Sol Suriname verwerpt valse beschuldigingen en benadrukt in…..
- Het Grote Nationale Verkiezersdebat – gewonnen door de grot…..
- Politie waarschuwt: ‘Datingsites’ steeds vaker lokaas voor …..
- Zeventien doden na drinken van giftige alcohol in India: po…..
- Gelijkspel tussen Transvaal en Robinhood..
- Roofoverval op winkel aan de Nieuw Weergevondenweg..
- Sol Suriname wijst met klem alle valse beschuldigingen af..
- Olifantspoten op een schaakbord..
- Voormalig ‘Leraar van het Jaar’ krijgt 30 jaar …..
- DNA-kandidaat aangehouden voor cocaïne in pakket: partij re…..
- Minister Dasai niet op de hoogte van skalians op Afobaka-st…..
- AZP eert verpleegkundigen op Dag der Verpleging..
- Kan nieuw leiderschap een duurzaam pad uitzetten?..
- Eddy Wilson wint vierde Roger Boyce World Cup..
- Trump begint Midden-Oostenreis met reeks deals in Saudi-Ara…..
- Politie onderzoekt verdachte verstrekking van 40 oproepings…..
- CBvS-governor: Valutaveilingen geen directe poging verlagi…..