Volgens voorlopige cijfers van het Algemeen Bureau voor de Statistiek (ABS), zijn de consumentenprijzen in maart met 0,5 procent gestegen ten opzichte van februari. Op jaarbasis – vergeleken met maart 2024 – komt de inflatie uit op 5,8 procent. Hoewel de inflatie relatief laag blijft ten opzichte van voorgaande jaren, vertonen individuele producten sterke prijsfluctuaties. In maart liepen de prijsveranderingen uiteen van -51 procent tot +182 procent, afhankelijk van het artikel. Over een periode van twee jaar (april 2023 tot en met maart 2025) varieerde dit zelfs van -66 procent tot +459 procent.
Opvallend is de prijsdaling van 10,6 procent in de categorie ‘Vruchten en Groenten’ ten opzichte van februari. Ook brood en zuivel werden iets goedkoper. Daarentegen gingen de prijzen van vlees (+2,5%), suikerproducten (+2,2%) en schoeisel voor volwassenen en kinderen (rond de 2 à 2,5%) omhoog.
De prijsindex voor huisvesting en nutsvoorzieningen steeg in maart met 1,7 procent, terwijl de transportindex met 3,6 procent toenam. Die stijging hangt nauw samen met de al maanden oplopende brandstofprijzen. De brandstofindex kwam uit op 969,5 procent tegen 965,9 procent in februari.
De Consumenten Prijs Index (CPI) is een maat voor de gemiddelde verandering in de prijs van een naar kwaliteit en kwantiteit vast pakket aan goederen en diensten, bestemd voor consumptieve doeleinden. Er zitten 316 items in het CPI-pakket van Suriname. De prijsopnames worden verricht in Paramaribo, Wanica, Nickerie, Coronie, Saramacca, Commewijne en Para. In de districten Marowijne, Brokopondo en Sipaliwini worden er geen opnames gedaan.
(Bron: Statistiek ABS)
The post Consumentenprijzen in maart gestegen met 0,5% ..
- Foto van Trump als paus krijgt kritiek uit Italiaanse en ka…..
- Ronald Snijders werkt aan autobiografie en documentaire..
- Amelien Zorg & Verpleeghuis opent haar deuren in De Boe…..
- Sheinbaum: ‘Nee president Trump, ons grondgebied is o…..
- Hardien: “Beter investeren in kiezerseducatie dan verkiezin…..
- WIJ VERGETEN NIET, MENEER ADHIN..
- ALS ALLE POLITICI ALLERGISCH ZIJN VOOR CORRUPTIE, WIE IS DA…..
- Misiekaba: ‘Chan en Brunswijk, ik wil weten waar het geld i…..
- De industrialisatiepolitiek van SU (2)..
- Politie deelt beelden inbraak CBB..
- Bewoners Amakkakondre verharden hoofdweg dorp uit eigen ini…..
- TWEEDE INBRAAK BIJ EEN CBB-KANTOOR..
- Bewolkte ochtend met kans op onweersbuien..
- Weg met etnische politiek; tijd voor echte eenheid en volwa…..
- Tiener steekt stiefvader neer na mishandeling van moeder..
- Ruim 50 jaar oude ruimtecapsule gaat op aarde vallen..
- August Alexander Gemin (67) Paramaribo 29-4-2025..
- NPS-voorzitter hekelt verdraaiing van feiten richting verki…..
- Nationaal Migratiebeleidsplan officieel overhandigd aan min…..
- Inbraak bij CBB: Twee bewakers aangehouden, daders voortvlu…..
- OW zet kolkenzuiger in voor ontwatering bij Esther Stichtin…..