Het Constitutioneel Hof is naar mening van advocaat Nailah van Dijk, uitgehold. Op 7 mei 2025 is de termijn van de voorzitter en nog enkele leden, verlopen. Het parlement en de regering hebben gefaald om nieuwe voordrachten te doen, zodat het stokje kan worden overgedragen.
‘Het is een defacto uitgehold Constitutioneel toetsingsorgaan dat op papier bestaat, maar niet kan functioneren’, zegt van Dijk. Zij heeft in december 2024 een verzoekschrift ingediend ter toetsing van de decreten ‘Uitgifte Domeingrond’, ‘Beginselen Grondbeleid’ en ‘Mijnbouw’. In totaal liggen er 4 verzoekschriften op het bord van het CHof, die niet verder behandeld kunnen worden.
. verneemt dat nog meer advocaten een verzoekschrift willen indienen, maar dat ook niet kunnen vanwege het ontbreken van een secretaris. Het parlement moest kandidaten voordragen voor de functies van voorzitter, vicevoorzitter, leden en plaatsvervangende leden van het CHof.
Van Dijk sluit niet uit dat er internatioaanl stappen zullen worden ondernemen tegen de staat Suriname. Zij wacht af tot het nieuw parlement en regering aanzitten, zodat dit belangrijk orgaan bemenst kan worden. Als dat niet gebeurt zal zij, wellicht met overige indieners, actie ondernemen.
- Arbeidsinspecteurs getraind in handhaving Wet Werkvergunnin…..
- e-Gov geeft verklaring over verkiezingsdashboard..
- Vertrouwen..
- No Name stunt tegen Kampoe 2..
- 72-jarige vrouw komt om het leven bij brand in woning aan A…..
- KPS roept eigenaren geparkeerde trucks op berm Willem Campa…..
- Santokhi bood presidentschap aan Rusland en Brunswijk..
- Parmessar: Controle processen-verbaal verloopt veel te traa…..
- Oproep..
- 72-jarige bedlegerige vrouw omgekomen bij woningbrand..
- Niets dan lof voor afzwaaiende Bibis-minister Ramdin..
- Japan doneert 200 boeken aan Surinaams Diplomaten Instituut..
- Kluis met waardevolle bezittingen buitgemaakt bij overval o…..
- DE ONDERHANDELINGSTAFEL..
- Quick Response Team West operationeel..
- Na 50 jaar hanengevecht zorgzaam omgaan met Mama Sranan..
- OAS-missie signaleert tekortkomingen bij verkiezingen in Su…..
- Vrouw vervangt echte sieraden met nepexemplaren: twaalf maa…..
- Boëtius en Leliendal toegevoegd aan selectie Natio..
- VS en Venezuela waarschuwen burgers tegen reizen naar elkaa…..
- Alle partijen zetten hun lijnen uit, ook de VHP..