Het Constitutioneel Hof is naar mening van advocaat Nailah van Dijk, uitgehold. Op 7 mei 2025 is de termijn van de voorzitter en nog enkele leden, verlopen. Het parlement en de regering hebben gefaald om nieuwe voordrachten te doen, zodat het stokje kan worden overgedragen.
‘Het is een defacto uitgehold Constitutioneel toetsingsorgaan dat op papier bestaat, maar niet kan functioneren’, zegt van Dijk. Zij heeft in december 2024 een verzoekschrift ingediend ter toetsing van de decreten ‘Uitgifte Domeingrond’, ‘Beginselen Grondbeleid’ en ‘Mijnbouw’. In totaal liggen er 4 verzoekschriften op het bord van het CHof, die niet verder behandeld kunnen worden.
. verneemt dat nog meer advocaten een verzoekschrift willen indienen, maar dat ook niet kunnen vanwege het ontbreken van een secretaris. Het parlement moest kandidaten voordragen voor de functies van voorzitter, vicevoorzitter, leden en plaatsvervangende leden van het CHof.
Van Dijk sluit niet uit dat er internatioaanl stappen zullen worden ondernemen tegen de staat Suriname. Zij wacht af tot het nieuw parlement en regering aanzitten, zodat dit belangrijk orgaan bemenst kan worden. Als dat niet gebeurt zal zij, wellicht met overige indieners, actie ondernemen.
- VHP: Een brief is geen bedreiging, maar leugens zijn dat we…..
- Deal tussen Brunswijk en OW over graafmachines mogelijk in …..
- NDP wint groots in Paramaribo..
- Zes jaar cel geëist tegen stiefvader voor verkrachting 13-j…..
- Finabank sluit eerste editie Small Business Academy succesv…..
- Eskak: ‘Eerste DNA-vergadering op 29 juni’..
- Niet ABOP maar NDP domineert in Sipaliwini; BEP nr 3..
- BEP zal goede naam hoog houden en is niet te vinden voor om…..
- VN Ocean Conference: Guyana’s zetten in op actie tegen ille…..
- Man dood en bloedend in auto aangetroffen in Timmermanstraa…..
- Moeder treft 8-jarig meisje aan in leegstaand pand: sprake …..
- NDP herstelt positie als grootste partij in Paramaribo..
- Bee en Adhin bespreken transitie in parlement..
- Verkiezingsuitslagen Paramaribo 2025: NDP en VHP als grote …..
- NDP haalt meeste DR- en RR-zetels in Paramaribo..
- RIMA HASSAN, lid van het Europees Parlement, is ontvoerd…..
- Quincy Promes op zoek naar deal na veroordelingen..
- Turkije veroordeelt Israël na onderschepping hulpschip naar…..
- Populairste tiktokker Khaby Lame aangehouden door Amerikaan…..
- Marinus Bee: “Ik ben ready om de baton over te dragen”..
- BiZa overweegt blacklisting voor uitgevallen stembureaupers…..