Het Constitutioneel Hof is al bijna een maand stuurloos. Op 7 mei is een deel van het bestuur, dat voor 5 jaar was benoemd in 2020, afgetreden. De zittingstermijn was verlopen. De regering en het parlement hebben nagelaten om te zorgen voor een nieuw bestuur. De zittingstermijn is ook niet verlengd.
Het parlement moet voordrachten doen voor de voorzitter, vice-voorzitter, leden en plaatsvervangende leden van het CHof. Dat is niet gebeurd en zal onder dit parlement ook niet meer gebeuren. Het CHof zal daarom stuurloos zijn tot minimaal na de installatie van een nieuw parlement.
Er liggen nog verzoekschriften bij het CHof ter behandeling, die nu niet verder behandeld kunnen worden. Eerder dit jaar werd de secretaris van het CHof ter beschikking gesteld van de regering. Daarna is de plaatsvervangend secretaris niet benoemd, terwijl de stukken reeds lange tijd naar de regering waren gestuurd. Zonder een secretaris kon het CHof ook al geen openbare vergaderingen houden of verzoekschriften aannemen.
- Roel Frederik Lim A Po..
- Ramon Ramsoek..
- US$ 10,5 miljard offshore-project luidt tijdperk van diepze…..
- Stienstra: ‘CASAS functioneert al jaren niet als onafhankel…..
- Twee gewelddadige overvallen kort na elkaar op klaarlichte …..
- Jean-Paul Boëtius gelooft in succes Natio..
- Rijbewijs 70-jarige ingetrokken na opvallend gedrag tijdens…..
- OM eist tot 35 jaar cel in brute moordzaak op ondernemer A…..
- CUS: Een moment van eenheid en culturele waardering..
- Public Announcement Block 6+8 TotalEnergies..
- Luchtvaartschande..
- Nederlands kamerlid: “Onder Santokhi geen structurele vooru…..
- Bedrijfsongeval in zinkplatenfabriek: linkerhand arbeider v…..
- McDonald’s Ouderkamer Project viert 20 jaar..
- ‘Beschadigde USD nog steeds geldig in Suriname’..
- SBV: Licht beschadigde Amerikaanse dollarbiljetten blijven …..
- President Santokhi: “Laten we de kracht van onze diversitei…..
- Efficiëntie wint het van financieel belang bij online CBB-d…..
- VHP 152 Jaar Hindostaanse immigratie..
- Kioe A Sen: “Verjonging versterkt dienstbaarheid aan de sam…..
- VHP roept op tot herbezinning en verbinding op 5 juni..