Tekst en beeld John Zaalman
PARAMARIBO — “We hebben zoals beloofd – ondanks dat we met de rug tegen de muur waren – weer eens bewezen dat we kunnen terugslaan. De comeback is een feit; het staat nu 2-2 en ik ben supertrots op mijn teamgenoten.” Zo uitte captain Zoureena Koningverander zich vrijdagavond tegenover de Ware Tijd nadat Condor in de vrouwenvolleybal finaleserie tegen titelverdediger Yelyco een beslissende game 5 afdwong middels een 3-1 triomf: 25-20, 11-25, 25-19, 25-23.
Sandrina Beverdijk-Hunsel was weer eens de grote killer. Met haar laatste knaller liet ze niet alleen haar teamgenoten en coachingsstaf uit hun dak gaan, maar ook het goed opgekomen publiek in de Ismay van Wilgen Sporthal. “Het was een goede game”, vervolgde Koningverander. “We hebben bewezen dat we het verdienen om de finale te spelen. Het was beslist geen easy game, maar ik ben blij dat we er bovenop zijn gekomen.”
“Woensdag wordt in ieder geval spannend”Condor-captain Zoureena Koningverander
Koningverander gaf toe dat ze niet altijd goed in de ontmoeting zat. In de vierde set bijvoorbeeld beging ze zelfs een blunder vanaf de serveerlijn. “Ik zat met teveel dingen aan mijn hoofd, maar ik ben blij dat ik op mijn teamgenoten kon rekenen. Woensdag wordt in ieder geval spannend”, voorspelt de captain van Condor.
‘Weet dat ik kampioen word’
Tegenhanger Sharon Balkaran, die na het winnende punt van woensdag wilde uitschelden, was van mening “dat ik dat liever had gedaan”. “We zijn vandaag te laat in de wedstrijd gekomen, maar misschien moest het zo dat we om en om een wedstrijd moesten winnen”, vond de aanvoerster van de verdedigend drievoudig kampioen.
Ze zegt dat zij en haar teamgenoten dachten dat ze er al waren en kampioen zouden worden. “Zenuwachtigheid heeft ook een rol gespeeld.” Voor Balkaran is één ding zeker. “Ik weet nog steeds dat ik kampioen ga worden. We gaan ervoor. Game 5 wordt alles op alles”, aldus de Yelyco-captain.
Karakteristieken
Yelyco startte met de gezusters Sharon en Shaniva Balkaran, Cailynn Griffith, Avaira Sengwai, Zephanya Sporkslede en Desiree Getrouw. Bij Condor vormden Koningverander, Beverdijk-Hunsel, Shemandy Clydesdale, Chontelle Lisse, Samara van Kallen en Charise Fränkel de basis.
Condor kreeg de eerste set cadeau, nadat Griffith geen succes had in haar laatste actie. Yelyco liet in de tweede periode merken waarom het de titelverdediger is en liet Condor alle hoeken van het veld zien. Sharon Balkaran bracht de setstand in evenwicht. Hunsel-Beverdijk was verantwoordelijk voor de 2-1 voorsprong van Condor.
Het vierde spelbedrijf kende zonder meer een spannend verloop. Sharon Balkaran zorgde voor 23-24, voordat Beverdijk-Hunsel het verlossende punt maakte en daarmee de beslissende vijfde ontmoeting afdwong. De ontmoeting, die werd geleid door Serginho Menckeberg en Antonie Manhoef, duurde twee uren en tien minuten.
- Bewustwording rond sikkelcelziekte versterkt tijdens inform…..
- Raghoebarsing over Afreximbank-deal: “Deze ‘koelie’-ministe…..
- Korpschef Isaacs: “We doen er alles aan om de communicatie …..
- SEOGS centraal platform voor dialoog, visie en transformati…..
- Surinaamse verzekeringsmarkt positioneert zich voor offshor…..
- Arend van den Brandhof: De verguisde motor achter het Boero…..
- Israëls regionale escalatie en de wereldorde onder druk..
- Politie waarschuwt voor instortingsgevaar tunnels in mijnen…..
- Cold Case Unit: 25 personen gehoord in case Herman Gooding …..
- Politie waarschuwt voor instortingsgevaar tunnels in mijnen…..
- Suriname presenteert ‘Gron Nyan’ op Wereldexpo in Japan..
- Stienstra: ‘SLM is geen nationale trots, maar blok aan het …..
- Zeer natte vrijdag verwacht..
- Pand Nassylaan is geen monumentaal gebouw..
- Consuella Simonds uit Apoera zet eenzaamheid om in schrijve…..
- VS hervat visumprogramma voor studenten, maar eist openbare…..
- Jenny Bianca Caupain (51) Paramaribo 15-6-2025..
- Frits Pieter Haimé (71) Paramaribo 17-7-2025..
- Brand verwoest gebouw op Sosis-terrein aan Marowijnestraat..
- Leerlingen Mulo Wageningen met gevaarlijke voorwerpen naar …..
- Ramnandanlal: nieuwe regering zal creatief moeten zijn..