door John Zaalman
PARAMARIBO — Condor en Livo hebben het Premier Eagles International Volleyball Tournament in Guyana zich eigen gemaakt. De Surinaamse clubs werden ongeslagen kampioen door organisator Eagles in de vrouwen- (25-11, 25-11, 25-12) en mannenfinale (25-22, 25-21, 25-16) voor eigen publiek in de National Gymnasium in straight sets een kopje kleiner te maken.
Zoureena Koningverander geeft in een telefonisch onderhoud met de Ware Tijd vanuit het westerlijk buurland toe dat het vrouwenniveau daar niet te vergelijken is met Suriname. “Het is niet wat we gewend zijn in Suriname, maar los daarvan hebben wij individueel kunnen werken aan onze skills om die te verbeteren en ook onze samenwerking”, gaat de Condor-captain verder.
“Het evenement was verder een leermoment om ons klaar te stomen voor de eersteklasse play-off waar we ons voor geplaatst hebben”
“We hebben uit het toernooi ook geleerd dat teamwork makes the dream work en we zijn als team ook dichterbij gegroeid. Als een vrij jong team heeft het ons closer gebracht en ik kijk er naar uit hoe we gaan doen in Suriname en dan de play-off”, aldus Koningverander. Condor was eerder op de dag in the battle of the birds al met 2-0 (25-12, 25-23) de betere van Eagles.
Vermoeiend maar leerrijk
Navaroni Nabibaks onderkent dat Livo ook meer tegenstand had verwacht. “Alles is wel volgens plan gegaan en de spelers hebben de opdrachten uitgevoerd. Het toernooi was vermoeiend maar leerrijk, vooral voor de U21 spelers”, meent de coach van Livo.
Er zijn naar zijn zeggen minpunten waaraan nog gewerkt moet worden. “We gaan de rest van de reguliere competitie positief tegemoet en proberen de eerste plek te behalen”, aldus Nabibaks, die met zijn club alle vijf gespeelde duels, inclusief de finale in de vroege zondagmorgen, won. Alleen vrijdagavond werd een set afgestaan aan Eagles, dat toen al met 2-1 (25-23, 18-25, 15-11) eraan moest geloven.
Leermoment
Het manneneersteklasseteam van Condor, dat Guyana Defence Force (GDF) vrijdagavond in driesets klopte, was op dag twee minder fortuinlijk door al haar drie round-robin partijen in straight sets te verliezen. PMTC (19-25, 18-25), Eagles (11-25, 24-26) en Livo (14-25, 14-25) waren de boosdoeners.
Sageno Charles zegt vooral geleerd te hebben hoe mentaal sterk te zijn tegen vooral bepaalde hoofdklasseteams. “Het evenement was verder een leermoment om ons klaar te stomen voor de eersteklasse play-off waar we ons voor geplaatst hebben. Het heeft ons als team meer bijelkaar gebracht”, zegt de Condor-aanvoerder.
Hij kijkt zelf terug op een leuke trip. “We hebben heel veel geleerd vooral qua passen, serveren, aanvallen en hoe we ook moeten uitkomen tegen een hoog blok van lange mannen. Hoewel we het niet hebben gehaald, zijn we wel trots”, aldus Charles. Beide Surinaamse clubs reizen later op de dag over de weg terug af.
Uitslagen zaterdag: mannen: PMTC – Condor 2-0 (25-19, 25-18); Livo – PMTC 2-0 (25-18, 25-13); Eagles – Condor 2-0 (25-11, 26-24); Livo – Guardian Defence Force (GDF) 2-0 (25-11, 25-22); Livo – Condor 2-0 (25-14, 25-14); vrouwen: Condor – Eagles 2-0 (25-12, 25-23); vrouwenfinale: Condor- Eagles 3-0 (25-11, 25-11, 25-12); mannen: Livo – Eagles 3-0 (25-22, 25-21, 25-16).
- Jason Gummels ontheven uit functie na toetreding tot de NDP..
- Makkelijke prooi..
- Dief Gevloerd door Colafles Tijdens Poging tot Ontsnapping..
- Schenking toilettengroep aan Djamiatul Islamiah basisschool…..
- Rudi Lie A Kwie was een held..
- MrZonneman versterkt Surinaamse kunst en cultuur met DUSA-i…..
- President negeert voordracht PL benoeming lid CHS..
- Due dilligence bij zakendoen..
- Suriname biedt zijn expertise aan voor Guyana’s waterkracht…..
- Suriname neemt in vervolg deel aan Concacaf Club Kampioensc…..
- Surinaamse politici zingen graag “Zie ginds komt de stoombo…..
- Lijk van man aangetroffen in bushuisje Zanderij..
- Bingo brengt vreugde in Bejaardentehuis Fatima Oord..
- ECD heeft reeks klachten uit samenleving afgehandeld..
- Santokhi: “Economische stabiliteit is de sleutel tot groe…..
- Beter theater en duurzame verbanden smeden met Nyun Sten 2..
- Prijzen met 9,6 procent gestegen in een jaar tijd..
- Terrorisme en hoe je dit gevaar het hoofd kunt bieden..
- SDU, PVRS en DNW sluiten zich aan bij OPTSU..
- Stembiljet wordt na kandidaatstelling officieel gepresentee…..
- Alle werkarmen in nieuw hoofdkantoor, effectiever en doelma…..