PARAMARIBO — De Commissie Voorlichting Verkiezingen 2025 (CVV) van het ministerie van Binnenlandse Zaken heeft een informatiesessie georganiseerd voor de Stichting Double Positive, een organisatie die zich inzet voor mensen die leven met hiv en aids. In aanloop naar de verkiezingsdag houdt de CVV informatiesessies voor speciale doelgroepen. Deze doelgroepen zijn geïdentificeerd door de Stichting Platform Integrale Samenwerking van Organisaties voor mensen met een Speciale Hulpvraag (ISOS).
De eerste informatiesessie vond zaterdag plaats in het gebouw van de Mariaschool. Sabitrie Gangapersad, voorzitter van de CVV, gaf tijdens de sessie uitvoerig uitleg over het stemproces, het belang van de oproepingskaarten, de juiste manier om het stembiljet in te vullen, en de regels waaraan kiezers zich op 25 mei moeten houden.ADVERTISEMENT
“Het Kiesbesluit biedt alleen aan lichamelijk hulpbehoevende kiezers de mogelijkheid om bijstand te vragen”
Ook belangrijke thema’s zoals bijstand en volmacht kwamen tijdens de sessie aan bod. De aanwezigen toonden vooral veel belangstelling voor het onderwerp bijstand. Zij wilden weten waarom bepaalde groepen – zoals mensen met een geestelijke beperking, analfabeten en mensen met dementie – geen recht hebben op bijstand. Gangapersad legde uit dat de huidige wetgeving uitsluitend voorziet in bijstand voor mensen met een lichamelijke beperking. “Het Kiesbesluit biedt alleen aan lichamelijk hulpbehoevende kiezers de mogelijkheid om bijstand te vragen,” aldus Gangapersad.
Volgens Bianca Graskamp, voorzitter van Stichting ISOS, is verkiezingsvoorlichting aan deze doelgroepen jarenlang onderbelicht gebleven. “Deze mensen willen ook hun stem laten horen, maar krijgen vaak niet de juiste of voldoende informatie. Daarom hebben wij samen met het ministerie van Binnenlandse Zaken een week vol voorlichtingssessies gepland. We gaan zelf naar de instellingen toe, om ervoor te zorgen dat niemand wordt buitengesloten,” aldus Graskamp. De verkiezingsvoorlichting wordt gegeven tot en met 17 mei.
- Jandino ontvangt Platina Ticket voor ‘Therapie’..
- Regen, zon en onweer op deze maandag..
- Sanders (83) leidt karavaan van verzet tegen Trump, maar op…..
- Ingrid Jeanette Gemerts (71) Amsterdam 9-5-2025..
- Taxiën door de politiek: SRD 1000, leuke bonus… geen …..
- Eigenaar vermoedt brandstichting bij in aanbouw zijnde woni…..
- Collectief erfgoed onder druk..
- Mathoera: “Suriname is klaar voor een vrouw met lef in het …..
- SATCA trekt zich terug voor intern beraad..
- Bondru: “geloof in integer leiderschap”..
- EBGS ontkent sluiting basisschool Langatabbetje..
- Simons: “NDP wil winnen om het leven van de Surinamers te v…..
- President roept Ramsaran op voor spoedoverleg: PL ziet poli…..
- Schoolbroodpakket uitgebreid: ruim 20.000 leerlingen krijge…..
- Minister Ramadhin: “Investeringen in eerstelijnszorg gaan o…..
- Column: Borrelpraat no. 871..
- Justin Michel Yzer..
- Justin Michel Yzer..
- Eddy Wong Chung..
- Twee vrienden zwaar mishandeld door groep..
- Woningbrand -Mogelijk sprake van brandstichting..