De Presidentiële Commissie ter Ondersteuning van Sociale Instellingen heeft op woensdagmiddag 19 maart 2025 een spoedoverleg gehouden met het bestuur van de Esther Stichting en de bond van medewerkers. De bijeenkomst vond plaats naar aanleiding van de acties van het personeel en de verontrustende meldingen over levensbedreigende situaties binnen de instelling. Het bestuur gaf echter aan dat er geen sprake is van levensbedreigende situaties, staat in een verklaring van de Communicatie Dienst Suriname. De situatie in de Esther Stiching is benard voor bewoners die gevoed, verschoond en geholpen moeten worden. Na 15:00 uur wordt het werk neergelegd.
Tijdens het overleg zijn concrete afspraken gemaakt waarbij zowel het bestuur als de bond de knelpunten van de medewerkers en de instelling zelf hebben geïnventariseerd. In dit kader is op voorstel van de presidentiele werkgroep overeengekomen dat het bondsbestuur en het stichtingsbestuur op vrijdag 21 maart een werkbespreking zullen houden met de minister van Sociale Zaken en Volkshuisvesting (SoZaVo), waarbij de geïdentificeerde problemen zullen worden voorgelegd voor een structurele oplossing door de minister en haar staf.
Tegelijkertijd zal de werkgroep direct starten met het aanpakken van urgente problemen die snel verholpen kunnen worden, zoals het snoeien van bomen en het ledigen van beerputten. Naar zeggen van de commissie waren er al plannen om de Esther Stichting in de komende week te bezoeken. Er bestaat reeds een plan van aanpak. Enkele weken geleden werd in samenwerking met Openbaar Groen een schoonmaakbeurt uitgevoerd. Gezien de urgentie van de situatie zullen de noodzakelijke verbeteringen bij de Esther Stichting nu met prioriteit worden aangepakt.
De gesprekken zijn constructief verlopen en er is afgesproken dat de geïdentificeerde problemen systematisch worden aangepakt in nauwe samenwerking met alle betrokken partijen.
- Israël wil economische relaties met Suriname verstevigen..
- Surinaamse poolbiljarters naar Guyana..
- Advies Nationale Loonraad: Armoedegrens SRD 9.921..
- De geur van k*lie en de stank van politiek racisme..
- Moedige Reactie na Seksuele Intimidatie in Uttar Pradesh..
- Media spelen cruciale rol in berichtgeving over zelfdoding..
- Minister Sewdien gaat in op klachten landbouwers..
- NLR overhandigd advies nieuw algemeen minimumuurloon aan mi…..
- Bezoek Zelensky aan Trump vroegtijdig beëindigd na felle wo…..
- Vrouw omgekomen bij ongeval met vrachtwagen bij servicestat…..
- Vrouw dodelijk aangereden aan de Mottonshooplaan..
- Expositie Sungu Kondre vertelt over gevolgen van de stuwdam…..
- Nog drie plunderaars ingerekend..
- PVP niet geregistreerd voor deelname verkiezing..
- Vermoedelijke onoplettendheid leidt tot aanrijding met dode…..
- BEKENDMAKING – ABC Radio zaterdag kort uit de lucht..
- Santokhi onderstreept belang van economische stabiliteit vo…..
- Advies nieuw minimumuurloon overhandigd aan minister Mac An…..
- Gum-Air gaat internationale vluchten uitvoeren vanaf EAG-Ai…..
- Dolphins Hotel en Casino in Commewijne officieel geopend..
- Jason Gummels ontheven uit functie na toetreding tot de NDP..