De Interdisciplinaire Commissie Medische Wetgeving heeft op 11 augustus een constructief overleg gevoerd met directeur Rakesh Gajadhar Sukul en het adviseursteam van minister André Misiekaba van Volksgezondheid, Welzijn en Arbeid. Tijdens het gesprek stond de voortgang van wetgeving in de gezondheidszorg centraal.
De commissie presenteerde onder meer de stand van zaken rond de Wet Beroepen Individuele Gezondheidszorg (BIG), aangepast aan de Surinaamse context. Deze wet is bedoeld om de kwaliteit van de zorgverlening te bewaken en om zorgvragers te beschermen tegen onzorgvuldig handelen. Het ministerie zal toezien op de naleving, zodat Suriname voldoet aan de internationale verdragen waaraan het zich heeft verbonden.
Ook werd gesproken over de voorbereidingen voor de huisartsgeneeskundeopleiding aan de Faculteit der Medische Wetenschappen (FMeW). De partijen kwamen overeen om vervolgstappen te zetten voor de implementatie van de nieuwe wetgeving. Dit moet leiden tot betere regulering van de sector en verdere professionalisering van de zorg.
De Interdisciplinaire Commissie Medische Wetgeving bestaat uit Louise Akrum-Jong A Kiem (FMeW), Maltie Mohan-Algoe (FMeW), Jenny Karmin (Volksgezondheid, Welzijn en Arbeid), Raghni Ramdien (Volksgezondheid, Welzijn en Arbeid), Muriel Poepon (AdeKUS) en Ervinsa Santokhi-Karijadrana (MinJuspol).
- MAS beloont best geslaagden Marowijne met laptops en Mariti…..
- Ex-korpschef Isaacs: ‘Functie van korpschef lijkt speelbal …..
- Met stakeholders beleid ontwikkelen voor gezondheidszorg, z…..
- Man aangehouden door RBTP.
- Simons: “27 voertuigen teruggehaald bij oud-president Santo…..
- Bij bezoek Landveld aan NVB: Busvergunningen worden voorlop…..
- Suriname en Frankrijk bespreken medische samenwerking en mi…..
- Mini-expo Sint Elisabethschool 1..
- Monorath belooft versterking en betere faciliteiten voor pe…..
- TotalEnergies Suriname start Scholarship Programma voor jon…..
- Besluit over toekomst SLM gebeurt binnen drie maanden..
- KPA krijgt toezeggingen voor renovatie, uniformen en wapenu…..
- Finabank zet in op financiële geletterdheid voor een sterke…..
- Juspol-minister Monorath belooft verbeteringen bij Korps Pe…..
- President Simons prijst burgerinitiatieven voor schonere bu…..
- US$ 63.000 gereserveerd voor deelname Carifesta XV..
- Gewezen korpschef Isaacs verlaat politiedienst met opgeheve…..
- Soeropawiro: ‘Er waren veel onduidelijkheden’..
- ‘Tekort aan vaklieden, oneerlijke concurrentie en politiek …..
- Minister Landveld wil strengere controle op busdiensten en …..
- Financiën en Planning waarschuwt voor fake Facebookaccount …..