Het district Commewijne beschikt sinds gisteren over 28 nieuwe, gecertificeerde hoveniers. De jongeren ontvingen hun certificaat na het succesvol afronden van een zes weken durende training, georganiseerd door het ministerie van Arbeid, Werkgelegenheid en Jeugdzaken (AW en J), via het onderdirectoraat Nationale Jongeren Aangelegenheden (NJA).
De training vond plaats te Zorgvliet en werd inhoudelijk verzorgd door experts van Firdaus Master Gardener. De deelnemers leerden onder meer over plantenzorg, bodembewerking, duurzaam bestrijdingsgebruik, bemestingstechnieken en veilig gereedschapsgebruik. Commewijne was een van de vijf districten die in de eerste ronde van deze landelijke training werden meegenomen.
Minister Steven Mac Andrew toonde zich tevreden over het enthousiasme van de jongeren en benadrukte het belang van landbouw als duurzame sector. “Het produceren van veilig voedsel is van blijvende waarde,” aldus de bewindsman, die ook aangaf open te staan voor trainingen in moderne methoden zoals aquaponics en hydroponics. Hij sprak zijn dank uit aan Robert Doelatip voor het beschikbaar stellen van zijn landbouwgrond voor het praktijkgedeelte van de training.
Ook districtscommissaris Mohamedsafiek Radjab en vertegenwoordigers van NJA, NJI en Jeugdzaken moedigden de deelnemers aan hun kennis verder te benutten en te delen binnen hun gemeenschap. Vanuit de groep deelnemers werd gevraagd om vervolgtrainingen, een verzoek dat door de districtscommissaris en het ministerie serieus wordt genomen.
Met deze stap draagt AW en J bij aan de vergroening van Commewijne en versterkt het de inzet van jongeren in de agrarische sector. De volgende ronde van hovenierstrainingen zal binnenkort worden uitgerold naar de resterende districten.
- VSB vraagt uitstel invoering nieuw Burgerlijk Wetboek..
- Reactie op ‘Ons politiek-bestuurlijk systeem…&#…..
- ‘Private screening’ documentaire Anthony Nesty..
- Inbraak met grote buit aan de Coesewijnestraat..
- De andere kant van de AVD: afvalproblematiek vraagt om seri…..
- Santokhi: ‘E-paspoort is nationale trots’..
- Houders gestolen paspoorten mogen e-paspoort aanvragen..
- Inbrekers stelen grote bedragen uit kluis in woning Coesewi…..
- Minister Kuldipsingh: Suriname is nog geen voedselschuur, m…..
- Hoofd Vuilophaal: “We hebben al het vuil opgehaald”..
- Karg: ‘Overhaaste invoering nieuw Burgerlijk Wetboek brengt…..
- Stroomstoring treft grote delen van Spanje en Portugal..
- Minister MacAndrew: Moderne Arbo-wet essentieel voor veilig…..
- OPTSU: “Overheid en verwerkers buiten volk en rijstboeren u…..
- DNA-kandidaat Nibte bezorgd na nieuwe inbraakpoging bij ver…..
- Mijn gezondheid is geen bevel..
- Bondru zegt: Stemmen op integere leiders en steunt voor Mat…..
- Waardering..
- ‘Positie vrouwen in Surinaamse sport nog steeds niet wat he…..
- Extra bewaking bij commissariaten na pogingen tot inbraak..
- Eerste verkiezingsbeurs erg gemoedelijk verlopen..