Ook in het district Commewijne zijn de leden van de Districtsraad (DR) en de Ressortsraad (RR) officieel geïnstalleerd. Op 25 juli vond de installatie plaats van 11 DR-leden en 70 RR-leden in de Expreshall te Commewijne. De installatie werd verricht door de minister van Regionale Ontwikkeling, mevrouw Miquela Huur, die de leden toesprak. De plechtigheid werd verder bijgewoond door de onderdirecteur Districtsbestuur en Decentralisatie, mevrouw Jennyfer Jozefzoon-Wachter, en districtscommissaris Mohamedsafiek Radjab.
Minister Huur gaf in haar toespraak aan dat de leden met deze stap een richting hebben gekozen naar dienstbaar leiderschap. Het uiteindelijke doel is om het district verder te ontwikkelen. “Vandaag begint uw reis. U zult moeten luisteren naar wat er leeft in de wijken en ressorten. Wees zichtbaar, benaderbaar en blijf bovenal menselijk”, aldus de minister. Ze benadrukte dat er zowel samengewerkt als geïnvesteerd zal worden in lokale ontwikkeling en in projecten die worden gepresenteerd om het district Commewijne te geven wat het daadwerkelijk nodig heeft. Dit vereist, volgens haar, een verantwoordelijke benadering. “Gebruik uw stem en uw invloed, en doe het werk met uw hoofd én uw hart”, benadrukte de bewindsvrouw.
Ook districtscommissaris Radjab riep de aanwezigen op hun verantwoordelijkheid serieus te nemen. “Als leden functioneren jullie als het spreekbuis van het district. Uw taak is om zaken in de juiste richting te manoeuvreren en oplossingsmodellen aan te dragen.” Ter ondersteuning gaf de DC enkele praktische adviezen. Zo stelde hij voor dat tijdens de eerste vergadering het oudste lid gekozen wordt om als voorzitter op te treden. Tevens moet er volgens hem een dagelijks bestuur worden ingesteld. Tot slot stelde hij voor dat er een gezamenlijk budget wordt opgezet, waarbij ieder lid een kleine bijdrage levert om de dagelijkse uitgaven te kunnen dekken. De DC sloot zijn betoog af met de oproep om steeds het algemeen belang voorop te stellen, teneinde het beste te realiseren voor het district.
The post Commewijne levert 81 DR- en RR-leden op appeared first on Overheid van de Republiek Suriname.
- Wan Okasi: Regering Simons moet met daden komen voor mensen…..
- Radjie Rijstindustrie verliest rechtszaak over Stalweide..
- Yusuf: “Als je werkt en je je inzet voor wat je wilt, je he…..
- Vitale bruggen in Kabalebo zijn hersteld..
- Supermarktkassa als graadmeter van echte welvaart..
- Verkeersveiligheid belangrijke beleidsprioriteit JusPol-min…..
- Nationale Milieu Autoriteit viert éénjarig bestaan..
- Minister Baasaron heeft aandacht voor ‘ease of doing busine…..
- Veehoudersbond bezorgd over onregelmatigheden in melkproduc…..
- Open dag STS 4 moet helpen bij maken van studiekeuze..
- Gebruikt Trump Afrika als ‘stortplaats’ voor cr….
- Beyoncé en Kendrick Lamar soundtracken nieuwe trailer voor …..
- Justin Timberlake’s concert in Roemenië valt tegen bij f…..
- Cardi B aangeklaagd na microfoonincident op podium..
- Echtpaar Mangoenredjo- Amathardji viert gouden huwelijk..
- Launch app beeldend kunstenaars op 26 juli..
- Geen visarestricties VS voor Suriname..
- Monorath: ‘We moeten creatief omgaan met de middelen die we…..
- VHP-parlementariërs saboteren toelating nieuwe DNA-leden..
- Regering buigt zich over behoud SLM en luchtvaartsector..
- Vijfhonderd vervalste Surinaamse vaccinatieboekjes ondersch…..