Ook in het district Commewijne zijn de leden van de Districtsraad (DR) en de Ressortsraad (RR) officieel geïnstalleerd. Op 25 juli vond de installatie plaats van 11 DR-leden en 70 RR-leden in de Expreshall te Commewijne. De installatie werd verricht door de minister van Regionale Ontwikkeling, mevrouw Miquela Huur, die de leden toesprak. De plechtigheid werd verder bijgewoond door de onderdirecteur Districtsbestuur en Decentralisatie, mevrouw Jennyfer Jozefzoon-Wachter, en districtscommissaris Mohamedsafiek Radjab.
Minister Huur gaf in haar toespraak aan dat de leden met deze stap een richting hebben gekozen naar dienstbaar leiderschap. Het uiteindelijke doel is om het district verder te ontwikkelen. “Vandaag begint uw reis. U zult moeten luisteren naar wat er leeft in de wijken en ressorten. Wees zichtbaar, benaderbaar en blijf bovenal menselijk”, aldus de minister. Ze benadrukte dat er zowel samengewerkt als geïnvesteerd zal worden in lokale ontwikkeling en in projecten die worden gepresenteerd om het district Commewijne te geven wat het daadwerkelijk nodig heeft. Dit vereist, volgens haar, een verantwoordelijke benadering. “Gebruik uw stem en uw invloed, en doe het werk met uw hoofd én uw hart”, benadrukte de bewindsvrouw.
Ook districtscommissaris Radjab riep de aanwezigen op hun verantwoordelijkheid serieus te nemen. “Als leden functioneren jullie als het spreekbuis van het district. Uw taak is om zaken in de juiste richting te manoeuvreren en oplossingsmodellen aan te dragen.” Ter ondersteuning gaf de DC enkele praktische adviezen. Zo stelde hij voor dat tijdens de eerste vergadering het oudste lid gekozen wordt om als voorzitter op te treden. Tevens moet er volgens hem een dagelijks bestuur worden ingesteld. Tot slot stelde hij voor dat er een gezamenlijk budget wordt opgezet, waarbij ieder lid een kleine bijdrage levert om de dagelijkse uitgaven te kunnen dekken. De DC sloot zijn betoog af met de oproep om steeds het algemeen belang voorop te stellen, teneinde het beste te realiseren voor het district.
The post Commewijne levert 81 DR- en RR-leden op appeared first on Overheid van de Republiek Suriname.
- Gewapende beroving bij GOw2 Coesewijnestraat..
- WIST U DAT: Het ‘steltdorp’ Ganvié in het Afrikaanse Benin …..
- Brazilië kiest een van zijn armere steden om VN-klimaatonde…..
- Noord-Korea wijst toenaderingspoging nieuwe Zuid-Koreaanse …..
- Mexico-Stad viert 700 jaar sinds de stichting door de inhee…..
- Open dag LBO-STS 4 helpt leerlingen en ouders studiekeuze t…..
- Veertien krijgen SPWE-certificaat training ‘Project schrijv…..
- Genevievre Jordan: “Ik ben de stem van velen”..
- Gewapende diefstal bij GOw2: daders slaan toe en vluchten o….
- Chris Brown en Bryson Tiller domineren nieuwe R&B-afspe…..
- Mariah Carey vertelt over de ‘belofte’ die Rihanna zou hebb…..
- Chlöe Bailey schittert op St. Lucia Carnival in vurige outf…..
- Beyoncé’s Cowboy Carter Tour sloot af als grootste countrym…..
- Ramsaran bezoekt Memre Buku Kazerne..
- Brunings: ‘Combinatie milieu, olie en gas biedt kansen’..
- Korpschef aan minister Monorath: Politie kan het niet allee….
- Vier Surinaamse studenten behalen medisch diploma in Cuba..
- Viertal aangehouden voor gewapende roofoverval..
- Verdachten ‘kopen’ levensmiddelen met valse overmakingsbewi…..
- President Simons wil spoedige oplossing omtrent EU-blacklis…..
- Ex-vriend opgesloten na verduisteren gouden ketting..