door Steven Seedo
PARAMARIBO – De populaire Nederlandse comedyshow Fatu komt na 15 jaar weer naar Suriname. Op 27, 28 februari en 1 maart vinden er shows plaats in het Assuria Event Center, waarbij een line-up van comedians het publiek zal laten lachen. De show, die al bijna twintig jaar bestaat, wordt voor het eerst sinds 2010 weer in Suriname opgevoerd.
De selectie ervaren en opkomende comedians, staat onder leiding van Jeffrey Spalburg, de vaste host van Fatu. Hij wordt bijgestaan door Howard Komproe, Steven Brunswijk, die voor het eerst officieel in zijn geboorteland optreedt, en Gilion Slory, een opkomend talent. Muzikale ondersteuning komt van DJ Phantom, terwijl Chelle Lis als enige vrouwelijke comedian erbij is.
‘Om ook lokaal talent te ondersteunen, is Chelle Lis toegevoegd aan de line-up’Fanisha Salamat
Voor Spalburg is deze tour bijzonder “Ik kan niet wachten om te bossen! Het is geweldig dat we vanuit de Bijlmer nu in Suriname mogen optreden,” zegt hij enthousiast. Voor Brunswijk, die bekendheid verwierf onder de naam ‘Braboneger’ maar sinds 2018 optreedt onder zijn eigen naam, is het optreden ook extra speciaal. “Ik kijk er erg naar uit, want het is de eerste keer dat ik optreed in mijn geboorteland. Het voelt als een thuiswedstrijd.”
Slory, die via een programma van het Bijlmer Parktheater zijn talent ontwikkelde en al samenwerkte met artiesten als Jörgen Raymann en comedy duo Deng Boy, ziet dit als een mooie kans om zijn naam verder te vestigen bij het Surinaamse publiek. Hij is voor de tweede keer in Suriname. Slory was samen collega stand-comdian Quincy Menso in mei 2018 voor het eerst hier voor een promotour waar ze op 2 evenementen stonden.
Sterke reputatie
Fatu is de langstlopende comedyshow van Nederland en biedt al sinds 2006 een podium aan bekende en opkomende comedians. De organisatie hoopt in Suriname op een even groot succes. Snew Productions, de organisatie achter het evenement, benadrukt dat dit een unieke kans is voor Surinamers om comedy van hoog niveau te ervaren. “Om ook lokaal talent te ondersteunen, is Chelle Lis toegevoegd aan de line-up. Het wordt een show met een mix van stijlen en perspectieven. We beloven avonden vol humor, scherpe grappen en een geweldige sfeer,” zegt Fanisha Salamat van Snew Productions.
- Suriname evalueert corruptiebestrijding tijdens UNCAC revie…..
- KPS voert Operatie Blitz uit..
- Illegale vissers aangehouden, vergunninghouders betalen fik…..
- Twee Guyanezen aangehouden na drugsinval Ladesmastraat..
- Sollicitaties voor Ordedienst verkiezingen 2025 begonnen..
- OPTSU wordt sterke optie voor Surinaamse kiezers..
- Guyanese vissers opereerden met vervallen vergunningen derd…..
- Kinderen Mytylschool volgen spoken word en dansworkshops..
- Verzoek invrijheidstelling Jongaman in strafzaak Bordo afge…..
- DA’91 slaat alarm: ‘Onze soevereiniteit staat op het sp…..
- Politiebureau Nieuwe Haven vernoemd naar inspecteur Herman …..
- Sollicitatie ordedienst voor stembureaus begonnen..
- Politiebureau Nieuwe Haven vernoemd naar vermoorde inspecte…..
- SLM keert terug naar Cayenne..
- Surinaamse en Belgische delegaties bespreken toekomst van z…..
- Suriname moet illegale migranten terugnemen, alleen dan vis…..
- Mathoera: ‘We bezuinigen, maar onze militairen blijven stan…..
- Asabina lijsttrekker BEP; meerdere kandidaten bekend..
- Politie Regio West onderzoekt zaak van illegale visserij en…..
- Joyce Amarello-Williams lijsttrekker nieuwe politieke organ…..
- Politieke partijen verrast door strenge CBvS-eisen voor waa…..