De Colombiaanse senator en presidentskandidaat Miguel Uribe is zaterdag neergeschoten tijdens een campagnebijeenkomst in de hoofdstad Bogota. De aanslag vond plaats in een openbaar park in de wijk Fontibón. Uribe werd met spoed geopereerd en verkeert volgens de burgemeester van de hoofdstad nog in kritieke toestand. “De komende uren zijn cruciaal,” verklaarde hij aan lokale media.
De politie heeft een 15-jarige verdachte aangehouden. De jongen had een Glock-pistool bij zich. Over een mogelijk motief is nog niets bekend, maar de autoriteiten sluiten niet uit dat er meerdere personen betrokken zijn bij de aanslag. Een onderzoek is gaande.
Uribe werd volgens zijn partij Centrum Democraten van achteren beschoten. Hij liep drie schotwonden op: twee in het hoofd en één in zijn knie. “Hij vecht op dit moment voor zijn leven,” schreef zijn echtgenote op het sociale platform X.
De Centrum Democraten, een conservatieve oppositiepartij, spreken van “een onacceptabele daad van geweld tegen de democratie.” Uribe staat bekend als een uitgesproken criticus van de zittende linkse president Gustavo Petro. De senator beschuldigde Petro de afgelopen maanden herhaaldelijk van het ondermijnen van instituties en het aanwakkeren van politieke verdeeldheid.
President Petro veroordeelde de aanslag en gaf opdracht om de opdrachtgevers achter de aanslag te achterhalen. In een verklaring liet hij weten: “Deze geweldsdaad is niet alleen een aanval op een individu, maar ook op de democratie, de vrijheid van meningsuiting en het recht op politieke participatie.”
Ook buitenlandminister Laura Sarabia reageerde op de aanslag. “Geweld kan nooit het antwoord zijn. Mijn gedachten zijn bij Uribe en zijn familie. Ik hoop op een spoedig herstel,” aldus Sarabia op sociale media.
De Verenigde Staten hebben eveneens fel gereageerd. Minister van Buitenlandse Zaken Rubio noemde de aanslag “een laffe poging tot moord”. In een verklaring hekelde hij “gewelddadige linkse retoriek” in Colombia en riep president Petro op tot matiging. “De Colombiaanse overheid moet garanderen dat alle politieke actoren veilig campagne kunnen voeren,” aldus Rubio.
Miguel Uribe is geen onbekende in Colombia. Hij is de zoon van de in 1991 vermoorde journalist Diana Turbay, die omkwam tijdens een mislukte reddingsoperatie nadat ze was ontvoerd door het drugskartel van Pablo Escobar.
De aanslag op Uribe heeft het politieke landschap in Colombia opgeschud. Politieke analisten vrezen dat het incident de toch al gespannen verkiezingscampagne verder zal polariseren. De presidentsverkiezingen staan gepland voor mei 2026.
- Lula draagt Palestijnse kufiyah tijdens bezoek aan Parijs..
- Zware onweersbuien verwacht..
- Uitslag verkiezingen Commewijne: VHP stevig aan kop, NDP en…..
- Golf van berovingen dwingt tot heroriëntatie op veiligheid..
- Veiligheid boten Albina..
- RESPECT VOOR VENETIAAN..
- SLM-vlucht geannuleerd: passagiers en Natio gestrand..
- Stop de uitbuiting en oplichting van ons volk door de banke…..
- Operatie ‘Delta Force’: bijna honderd verdachten opgepa…..
- NPS Nederland ziet hoopvol perspectief ondanks uitblijven v…..
- De oliebelofte en de vergeten meerderheid..
- PY764: 36 jaar later blijft luchtvaartveiligheid Suriname z…..
- Nieuwe kansen voor vrouwen Rahemalweg..
- Pim de la Parra postuum in het zonnetje tijdens Caraïbische…..
- Simons: “Samenvoeging ministeries is weloverwogen besluit…..
- De verkiezingen voorbij, hoe verder?..
- Vrouwen Rahemalweg ronden textieltraining succesvol af..
- Regian Eersel verdedigt muay thai-wereldtitel tegen Brit Ja…..
- INKOMEN EN VERMOGEN ASSEMBLEELEDEN EN MINISTERS..
- Nog meer regen op deze zaterdag..
- Noorse huisarts krijgt 21 jaar cel voor verkrachtingen tijd…..