Martha Grajales, een mensenrechtenactiviste geboren in Colombia maar genaturaliseerd in Venezuela, is maandag door het Openbaar Ministerie van Venezuela aangeklaagd wegens aanzetten tot haat, samenzwering met een buitenlandse regering en criminele samenwerking.
Grajales voerde campagne voor de vrijlating van politieke gevangenen buiten het VN-hoofdkwartier in Caracas, Venezuela, toen ze vrijdag door de politie werd aangehouden en in een anoniem busje werd gedwongen.
Het duurde drie dagen voordat de autoriteiten de medeoprichter van de ngo Surgentes-Colectivo de Derechos Humanos formeel aanklaagden en ze werd pas dinsdagavond vrijgelaten, na toenemende nationale en internationale druk.
Eerder op maandag had de Hoge Commissaris voor de Mensenrechten van de VN, Volker Türk, opgeroepen tot de “onmiddellijke vrijlating” van de in Colombia geboren activiste.
Een petitie waarin haar vrijlating werd geëist, kreeg ook veel steun van prominente personen, waaronder Nobelprijswinnaar Adolfo Pérez Esquivel en de Argentijnse mensenrechtenorganisatie Madres de Plaza de Mayo Línea Fundadora.
De gerechtelijke autoriteiten van het land kregen verdere kritiek, omdat ze haar het grondwettelijke recht ontzegden om met haar familie te communiceren en een advocaat te raadplegen.
- Palestijnse generatie raakt vrijwel volledig toegang tot on…..
- Tsang wil alle informatie rond Van ‘t Hogeruystraat eerst o…..
- Ramautarsing: ‘Als je rijk wilt worden, word dan ondernemer…..
- Dirk Currie wordt dinsdag beëdigd als minister van Onderwij…..
- VAN ‘T HOGERHUYSSTRAAT, IDB EN RECHTERLIJKE MACHT..
- Gerookte Atlantische zalmfilet en Begro-diepvrieserwten ter…..
- Korpschef ontboden door minister Monorath..
- Minister Manorath bespreekt uitdagingen brandweer tijdens k…..
- Essed: ´Twijfels over geschiktheid deel van kabinet’..
- Het gezin Hermandad..
- Aanhouding na dodelijke aanvaring: 8-jarig meisje overlijdt…..
- Suriname bevordert regionale diplomatie met eerste CARICOM–…..
- IDB bevestigt zuivere procedure bij miljoenenproject Van ’t…..
- Nieuwe lichting douane-aspiranten start formele opleiding.
- OM: ‘Reizen met meer dan USD 10.000 is strafbaar..
- OM start strafrechtelijk onderzoek na ontvangst Clad-rappor…..
- OM start strafrechtelijk onderzoek na CLAD-rapport over mis…..
- Koopkrachtversterking AOV juli 2025 gestort..
- De hele Litouwse regering treedt af na het aftreden van pre…..
- OM start strafrechtelijk onderzoek bij BIZA na CLAD-rapport..
- Hoopvolle toekomst sport..