Martha Grajales, een mensenrechtenactiviste geboren in Colombia maar genaturaliseerd in Venezuela, is maandag door het Openbaar Ministerie van Venezuela aangeklaagd wegens aanzetten tot haat, samenzwering met een buitenlandse regering en criminele samenwerking.
Grajales voerde campagne voor de vrijlating van politieke gevangenen buiten het VN-hoofdkwartier in Caracas, Venezuela, toen ze vrijdag door de politie werd aangehouden en in een anoniem busje werd gedwongen.
Het duurde drie dagen voordat de autoriteiten de medeoprichter van de ngo Surgentes-Colectivo de Derechos Humanos formeel aanklaagden en ze werd pas dinsdagavond vrijgelaten, na toenemende nationale en internationale druk.
Eerder op maandag had de Hoge Commissaris voor de Mensenrechten van de VN, Volker Türk, opgeroepen tot de “onmiddellijke vrijlating” van de in Colombia geboren activiste.
Een petitie waarin haar vrijlating werd geëist, kreeg ook veel steun van prominente personen, waaronder Nobelprijswinnaar Adolfo Pérez Esquivel en de Argentijnse mensenrechtenorganisatie Madres de Plaza de Mayo Línea Fundadora.
De gerechtelijke autoriteiten van het land kregen verdere kritiek, omdat ze haar het grondwettelijke recht ontzegden om met haar familie te communiceren en een advocaat te raadplegen.
- ‘Mahavatar Narsimha’ nu te zien in TBL Cinemas..
- Kraka Poku/Tori Seminar belicht muziek als motor voor groei…..
- Leerkracht Castillion: “Wasdag op school bevordert discipli…..
- OM eist 18 jaar cel voor doodslag en verbergen van lijk..
- GAJADIEN NEEMT HET HEFT IN HANDEN..
- Hof van Justitie eert ex-ministers en onderminister..
- Rentree lonkt voor Becker bij Natio op weg naar WK-kwalific…..
- Korpschef hoort geen politieke loyalist te zijn..
- Pokie: ‘Er zal worden opgetreden, bij gemaakte fouten’..
- U-15 Concacaf voetbalkampioenen feestelijk onthaald..
- President Simons spreekt met Nederlandse premier over verdi…..
- Sector natuur en traditionele geneeswijzen snakt naar noodz…..
- Registratie en verlenging vuurwapenvergunningen voortaan di…..
- Satish Chandai gestart als directeur Algemene Zaken bij Kab…..
- Satish Chandai nieuwe directeur Algemene Zaken kabinet pres…..
- OM eist 18 jaar cel voor doodslag en verbergen lichaam..
- Sampie krijgt medisch-georiënteerde parlementariërs tegen z…..
- Hevige kritiek over bestuurlijke verschuivingen en ontheffi…..
- Bond SBB in actie: ‘Er wordt niet naar ons geluisterd’..
- Iwan Glenn Sandel..
- VS jaagt op Haïtiaanse bendeleider ‘Barbecue’: 5 miljoen do…..