In het programmma Suriname Kiest zei Marcia Clumper van de Surinaamse Partij van de Arbeid en no. 51 op de parlements-kandidatenlijst van de Nationale Partij Suriname (NPS), dat senioren en de factor arbeid hoog op de prioriteitenlijst staat. Het is absurd dat anno 2025 gepensioneerden nog een pensioen van srd 250,- ontvangen. De boodschap van de SPA is hetzelfde als andere partijen maar met arbeiderswetgeving als extra toevoeging. ‘We willen de stem zijn van de arbeiders en ook de gepensioneerden die vallen onder toezicht van de Centrale Bank. Helaas moeten we ons afvragen wat met de toezichthouder is gebeurd. Mensen hun oude dag is is niet meer onbezorgd’, zegt Clumper.
Door Rudi Esajas en Glenn Truideman | Interview onderaan het artikel
Ondanks er wetgeving is op het stuk van arbeidsrechten zijn de vakbonden aan de kant gezet bij de aanname van belangrijke wetten. In plaats van de arbeider te beschermen, zijn we verder van huis, zegt Clumper die naast de politiek ook actief is in de vakbeweging. In de meeste sectoren zie je dat mensen boven de 60 extra banen hebben om het hoofd boven water te houden. Daarom is het noodzakelijk dat de SPA zich sterk maakt voor een arbeidszaam leven, zodat de mensen verzekerd zijn van een goede oude dag.
Over de campagnevoering zegt Clumper dat ze graag wat meer voorlichting had gezien over de manier van stemmen vooral vanwege het nieuwe kiesstelsel. Ze merkt op het veld dat er nog veel onduidelijkheid is hierover. Om de kiezers te bereiken, is er deze keer een andere aanpak. Vanuit C-47 is er stemadvies gegeven die naar alle 67 bonden wordt doorgeleid en vervolgens naar de leden. De verwachting is dat er inderdaad gekozen wordt voor de factor arbeid.
- Ook Scholengemeenschap Nickerie krijgt nieuw ICT-lokaal..
- Grassalco opent eerste buitenlandse verkoopkantoor in Guyan…..
- Parlement sluit zittingsperiode 2020-2025 af met publicatie…..
- Misiekaba claimt verkiezingsoverwinning voor NDP tijdens ma…..
- Onderwijs cruciaal voor HVB..
- President Santokhi verricht officiële opening woningbouwpro…..
- GRONDROVERS IN JASSEN EN DASSEN..
- Nog meer regen vandaag..
- 36-jarige overleden na val uit laadbak pick-up..
- Campagnestilte? Behalve voor de Almachtige, natuurlijk..
- President Santokhi en Guyanese staatshoofd bespreken bilate…..
- Twee aangehouden bij drugsinval politie..
- Taxiën door de politiek: Grondenrechten en gezondheidszorg …..
- Man botst met voertuig tegen tweede brug Brownsweg..
- Trump na gesprek met Poetin optimistisch, maar Poetin lijkt…..
- Willem Hugo Graaven (78) Almere 17-5-2025..
- ROBERTO BAPTISTA (74) Paramaribo 17-5-2025..
- Onderzoek SLM en PanAm zaken vorderen stapvoets..
- Ex-vriend aangehouden voor diefstal gouden armband..
- JVC 2025 hekelt mediashow president: ondemocratisch en scha…..
- Mediashow president ondemocratisch en schaadt rechtsgevoel …..