door Ricky Wirjosentono
PARAMARIBO — Op 16 en 17 augustus pakt Club Neutraal, na jaren stil te hebben gezeten, de draad weer op. Ze organiseert het ‘Jump to Glory’-paardenspringtoernooi en belooft twee dagen vol spanning en spektakel. “Iedereen heeft zijn of haar favoriet, maar er kan altijd een verrassing uit de hoek komen. Dat is het mooie van deze sport.”
Wat dit toernooi volgens Club Neutraal bijzonder maakt, is het feit dat het draait om de kracht van samenwerking. “Iedereen binnen de club heeft een taak op zich genomen. Samen bouwen we aan dit toernooi; van het opzetten van het parcours tot het regelen van de prijzen”, wordt aangehaald. De voorbereiding verloopt vlot en de organisatie is ingenomen met de financiële steun van sponsors die geloven in de heropleving van de sport.
Uitdagend parcours
Het toernooi wordt er één voor zowel beginnende als ervaren ruiters en amazones, met wedstrijden in de B-klasse (hindernissen tot 1 meter hoogte), L-klasse (1,10-1,15 meter) en M-klasse (1,15-1,20 meter). In totaal verschijnen 32 paarden aan de start. Het uitdagende parcours met twaalf tot veertien obstakels is zo goed als gereed.
Jantien van Zon zal als hoofdjury functioneren. De winnaars krijgen een trofee en rozet, de overall kampioenen komen in aanmerking voor een trofee, rozet, sjerp voor hun paard, een geldbedrag en cadeaubonnen van Houttuyn Wellness River Resort en Orange Tours.
Ondanks de lange periode zonder het organiseren van wedstrijden, maakt Club Neutraal duidelijk dat de liefde voor de sport er altijd is geweest. Sommige leden haalden zelfs paarden uit Nederland, vastberaden om de sport naar een hoger niveau te tillen.
Aangegeven wordt dat met de steun van Ponderosa Equestrian Center en coach Shaun Lim A Po er hard wordt gewerkt aan een toekomst vol gezonde competitie en groei. Tijdens het toernooi zullen er ook deelnemers van Ponderosa van de partij zijn.
Dat Club Neutraal al die tijd op een laag pitje draaide heeft met verschillende zaken te maken. “Vanaf de Covid-19-pandemie hebben we stil gezeten. Ook waren we bezig met een verhuizing, vandaar dat wij nu, pas na vijf jaar, weer een groot toernooi houden.”
- Guyana-Suriname-bekken biedt met ‘advantaged barrels’ uniek…..
- KPS: Goud uit helikopter legaal en teruggegeven aan rechtma…..
- Trump en Poetin ontmoeten elkaar vrijdag in Alaska voor ove…..
- Margaretha Pouwlina Enser (67) Paramaribo 6-8-2025..
- Veteranendag als erkenning en waardering aan de pilaren van…..
- Veertigplusser opgesloten wegens oplichting..
- Gewapende overval op winkel in Paramaribo..
- Vice-president Rusland hoopt op steun bedrijfsleven bij aan…..
- Herstelbetaling slavernijverleden: ‘Het gaat om meer dan ge…..
- Grondconversie per direct stopgezet..
- Helikopter maakt noodlanding te Lelydorp; vreemdeling ter ….
- Protestactie in Albina afgeblazen; Brunswijk spreekt bewone…..
- Grondconversie stopgezet door president vanwege onduidelijk…..
- Speelschema Robinhood in Concacaf Caribbean Cup compleet..
- ‘Volk heeft genoeg bezuinigd, we kijken uit naar vergroting…..
- Kwaku: Al 50 jaar een zomer vol smaak en swing..
- Misiekaba: ‘Explosieve situatie bij PCS, maar geen haast me…..
- Leerlingen wisselen van gedachten over ingrijpende onderwer…..
- Veteranendag 2025 benadrukt eerbetoon en zorg voor oud-mili…..
- Van Samson: Veel zaken waarvoor vorige regering zich sterk …..
- Noersalim: ‘Communicatie met veeboeren is sleutel tot herst…..