De onvrede onder Surinaamse ambtenaren en vakbonden bereikt een hoogtepunt. In gesprek met Suriname suriname uit Eugene Daniël, bestuurslid van de Centrale van Landsdienaren Organisaties (CLO), felle kritiek op het falende arbeidsbeleid van de regering. Volgens hem moet de regering zich buigen over de verkiezingsuitslag en roept hij op tot aftreden.
“Deze regering heeft ons letterlijk voor de maling genomen. Ze kan nu opstappen. Het is genoeg.” Volgens hem is het vertrouwen in de huidige coalitie volledig verdwenen. Beloften zijn niet nagekomen, ambtenaren voelen zich verraden en het overheidsapparaat functioneert niet meer in het belang van het volk.
“Er is geen politieke wil, geen daadkracht en geen respect voor de afspraken die met ons zijn gemaakt,” klinkt het scherp. De vakbondsman stelt dat er eerder afspraken zijn gemaakt met de president, waarbij onder meer loonsverhogingen van 50 procent voor de ambtenarij en extra voorzieningen voor arbeiders waren beloofd.
“Die afspraken zijn tot op de dag van vandaag niet nagekomen. Men heeft ons aan het lijntje gehouden met mooie woorden, maar in de praktijk is er niets veranderd. De arbeiders zijn bedrogen.”
Volgens Daniël is het een patroon dat zich al jaren herhaalt: tijdens verkiezingen wordt de bevolking overladen met beloften, financiële toezeggingen en “strooigeld”, maar zodra de stemmen zijn binnengehaald, verdwijnt de urgentie om te leveren.
“Tijdens de verkiezingscampagne wordt er met geld gestrooid alsof het niets is. Maar wanneer wij komen praten over vaste benoemingen, arbeidsvoorwaarden of transportvergoedingen, is er ineens geen geld.”
Daniël kan zich niet indenken dat een politieke partij die deel uitmaakt van de coalitie een brief richt aan het Onafhankelijk Kiesbureau (OKB) om waar nodig de verkiezingsuitslag niet bindend te verklaren. Hij vindt dat niet in de haak.
“Dit is onsportief gedrag. Als vakbeweging hadden we deze regering allang naar huis moeten sturen. Maar de man kori unu! Als het OKB meegaat met het verzoek, komen we massaal op straat,” zegt Daniël, die namens de vakbeweging het woord voert.
“Ef’ moni no de, dan waarom wil je koste wat het kost op die stoel blijven zitten?” doelt hij op de president. “Sta op en laat de op handen zijnde regering het verder oplossen!” Ruim 300 ambtenaren alleen al bij het Directoraat Transport van het ministerie van Transport, Communicatie en Toerisme kunnen niet in aanmerking komen voor een vaste aanstelling of een bevordering, want er is geen geld.
Wat voor nog meer argwaan zorgt is dat ambtenaren al jaren verkeren in onzekerheid over hun loopbaan.“Er zijn mensen die al meer dan vijf jaar wachten op een beslissing over hun aanstelling. Er gebeurt niets, en niemand neemt verantwoordelijkheid. De directeuren zeggen: ‘Het is een opdracht van hogerop,’ en de ministers zeggen: ‘We hebben geen geld.’ Zo schuift iedereen het probleem voor zich uit.”
De vakbondsman geeft aan dat ook de communicatie tussen de overheid en de bonden gebrekkig is. “We bellen, mailen, dienen brieven in, er komt geen reactie. Mensen op het ministerie nemen de telefoon niet op, afspraken worden niet nagekomen. Hoe kun je op deze manier serieus beleid voeren?”
Hij dringt erop aan dat de regering haar biezen pakt en plaatsmaakt voor een regering die daadwerkelijk het belang van het volk dient. “Wij zijn niet tegen overleg. Wij zijn klaar om opnieuw aan tafel te gaan zitten, maar niet met dezelfde regering. Deze regering heeft gefaald en het volk verdient beter.”
Daniël kijkt uit naar de benoeming van nieuwe ministers op de cruciale posten van Arbeid en Binnenlandse Zaken. “Zonder die wissel is verder overleg zinloos. We hebben al te veel tijd verloren.”
- Nieuwe handelsstrijd onder Trump: Suriname tussen dreiging …..
- NPS houdt spoedcongres over samenwerking in nieuwe coalitie..
- Bespreking met 5 partijen afgerond; NDP praat nog met ABOP..
- Ied-Ul-Adha op vrijdag 6 juni..
- Commissie Veiligheid verkiezingen 2025: ‘Tijdig en effectie…..
- Brede onvrede over president Santokhi drijft partijen in de…..
- Breaking: Onderhandelingen NDP, NPS, PL, BEP en A20 afgeron…..
- Santokhi ontvangt politieke partijen voor overleg..
- President ontvangt politieke partijen; gesprek met Simons..
- President Santokhi ontvangt verkiezingspartijen voor overle…..
- Santokhi heeft vrijdag ontmoeting met politieke partijen ov…..
- NPS roept spoedeisend congres bijeen voor besluitvorming ov…..
- Venetiaan had in 1996 een andere zienswijze op de samenwerk…..
- “Chucky”-acteur Ed Gale overleden op 61-jarige leeftijd..
- Overlijden Michael “Chicago Mike” Sumler: Kool …..
- President Santokhi ontvangt alle verkiezingspartijen..
- Elon Musk stapt op uit Trump-regering..
- Deskundigen trainen arbeidsinspecteurs in handhaving wet We…..
- NDP wint aan stemmen bij telling-update, maar behoudt 18 ze…..
- Stichting 8 december 1982 solidair met Venetiaan..
- Voorsprong NDP op VHP groeit tot ruim 6000 stemmen..