Lilawati Punwasi-Raghoebier, voorzitter van het Centraal Hoofdstembureau (CHS), zegt dat het CHS volgende week een officieel schrijven verwacht van de voorzitter van De Nationale Assemblée (DNA), waarin formeel wordt verzocht om op basis van de verkiezingsuitslag, te voorzien in de invulling van de opengevallen plekken. Een aantal parlementariërs zal opschuiven naar bestuurlijke functies.
Zodra dit verzoek binnen is, zal het CHS overgaan tot de werkzaamheden die bij dit proces horen. Een belangrijk onderdeel hiervan is het vaststellen of de kandidaat in aanmerking komt en bereid is de functie van assembleelid te aanvaarden.
Punwasi-Raghoebier legt uit dat tijdens de kandidaatstelling de betreffende persoon al toestemming heeft gegeven om namens een politieke organisatie op de kandidatenlijst geplaatst te worden, met name bij de bewilliging. Wanneer de kandidaat vervolgens aan de beurt komt om een zetel te vullen, moet hij of zij nogmaals officieel bevestigen deze functie te willen aanvaarden.
Indien de betreffende kandidaat de zetel weigert of niet aanvaardt, stelt het CHS hiervan DNA op de hoogte. Vervolgens bepaalt het CHS, op basis van de volgorde op de kandidatenlijst, wie als volgende in aanmerking komt om voorgedragen te worden.
- PRO-ondervoorzitter Nibte kritisch over VHP: ‘Democratie is…..
- Suriname op drempel van historisch leiderschap door vrouw..
- 50% aandeel Kersten in Comport markeert nieuwe fase voor Su…..
- Koers blijft stijgen: Landbouwers in nood, consumenten voel…..
- Nieuwe generatie jonge leiders wordt klaargestoomd..
- Kassier verdacht van verduistering €110.000 en US$30.000; b…..
- Newmont publiceert Duurzaamheids- en Belastingenrapport 202…..
- David Pinas timmert Yelyco in thriller naar mannen volleyba…..
- Mijnwerker bij thuiskomst beroofd..
- Indringer breekt woning binnen en verwondt vrouw in Wanica..
- Olieprijzen stijgen fors na Israëlische aanval op Iran..
- Constitutioneel Hof uitgehold; advocaat van Dijk sluit inte…..
- Start nieuw muziekjaar d’Orkest..
- Video -Egypte heeft inwoners van de wijk Ismaeli in Caïro b…..
- Drie gewapende overvallen in zes uur in Paramaribo en Wanic…..
- Zwaarbewapende nepagenten beroven buitenlander van 2 kg gou…..
- 13-jarige gewond bij steekincident op school..
- Suriname tegen Panama, Guatemala en El Salvador in WK-kwali…..
- Kersten verwerft 50 procent in port facility..
- Politieke val Santokhi: van beloftevol begin naar oppositie…..
- Baitali en FIRM ontwikkelen havenproject ‘Dordt’ te Commewi…..