De voorzitter van het CHS, Lilawatie Punwasi.
Vandaag hebben de verschillende politieke organisaties hun kandidatenlijsten ingediend voor De Nationale Assemblée bij het Centraal Hoofdstembureau (CHS). De beoordeling van de lijsten is ook vandaag gestart. CHS-voorzitter Lilawatie zei eerder vandaag tegenover . dat het onderzoek van de lijsten na 15:00 uur zou beginnen.
Er wordt bij de beoordeling erop gelet dat de partijen de wettelijke regelingen in acht genomen hebben bij de samenstelling van de lijsten. Zo moet een kandidaat bewilligd hebben voor de kandidaatstelling. Ook moet de lijst ondertekend zijn door de meerderheid van het dagelijks bestuur en de voorzitter. De naam van de partij moet samen met het logo, duidelijk zichtbaar zijn. Van de lijsttrekker dient er een foto ingeleverd te worden. Verder moeten de namen van de kandidaten op de juiste wijze geschreven zijn. De regels gelden voor kandidaten en schaduwkandidaten.
Als alles in orde is, wordt de lijst geldig verklaard. Dan zullen er geen verschuivingen meer plaatsvinden. De stukken worden voor drie dagen ter inzage gelegd van het publiek.
Het hoofdstembureau per district moet de district- en ressortraadslijsten ontvangen en onderzoeken.
- Situatie Esther Stichting na bijna een week nog niet opgelo…..
- Update bericht: Twee mede inzittenden overleden bij eenzijd…..
- Intergenerationeel Trauma en PTSS onder Surinaamse Nederlan…..
- Op zoek naar de narrow corridor..
- NDP’er Kensenhuis ontkent overstap naar ABOP..
- President benoemt commissie; wil de SRD 800 eind maart beta…..
- Brokopondo krijgt instrument voor gemeenschapsbeheer natuur…..
- “Mo kap yu in pis pisi”..
- Politiebericht over dodelijk verkeersongeval Kennedyweg..
- Bewolking blijft hangen..
- Venezuela meldt akkoord met VS over repatriëring Venezolane…..
- Rasoelandjan Agnes Sabajo-Kadirbaks (78) ‘s-Gravenha…..
- Waltherine Josephine Deul (75) Oosterhout 20-3-2025..
- Venezuela bereikt akkoord met VS over repatriëringsvluchte…..
- Asabina over kandidatenlijst BEP: het is breed gedragen..
- Invalide tante huurt rovers in om nichtje te beroven..
- Column: Appels, peren en bacoven..
- PVP-voorzitter: uitspraak HvJ een mijlpaal in de rechtsgesc…..
- Volleybalsters Livo verrassen Condor..
- Rechter bekijkt beelden brandstichting Vaco..
- Geen vergunning, geen werk: frustratie groot bij boothouder…..