De voorzitter van het CHS, Lilawatie Punwasi.
Vandaag hebben de verschillende politieke organisaties hun kandidatenlijsten ingediend voor De Nationale Assemblée bij het Centraal Hoofdstembureau (CHS). De beoordeling van de lijsten is ook vandaag gestart. CHS-voorzitter Lilawatie zei eerder vandaag tegenover . dat het onderzoek van de lijsten na 15:00 uur zou beginnen.
Er wordt bij de beoordeling erop gelet dat de partijen de wettelijke regelingen in acht genomen hebben bij de samenstelling van de lijsten. Zo moet een kandidaat bewilligd hebben voor de kandidaatstelling. Ook moet de lijst ondertekend zijn door de meerderheid van het dagelijks bestuur en de voorzitter. De naam van de partij moet samen met het logo, duidelijk zichtbaar zijn. Van de lijsttrekker dient er een foto ingeleverd te worden. Verder moeten de namen van de kandidaten op de juiste wijze geschreven zijn. De regels gelden voor kandidaten en schaduwkandidaten.
Als alles in orde is, wordt de lijst geldig verklaard. Dan zullen er geen verschuivingen meer plaatsvinden. De stukken worden voor drie dagen ter inzage gelegd van het publiek.
Het hoofdstembureau per district moet de district- en ressortraadslijsten ontvangen en onderzoeken.
- Ashvin Nageswar nieuwe districtscommissaris Kabalebo..
- Journalistenveld gebelgd om incident tijdens pers-informati…..
- Shell en partners doneren apparatuur ter versterking van vi…..
- 107 Militairen bevorderd..
- RGD op weg naar zelfstandigheid..
- INGEZONDEN – Intimidatie journaliste Thomas berokkend…..
- Nieuwe minimumuurloon officieel van kracht..
- Natuur en rechtvaardigheid..
- Minister Landvreugd mag zich niet met de verkiezingen bemoe…..
- Rubio haalt fel uit naar China; Ambassade slaat terug..
- Nieuw minimumuurloon van SRD 52,47 officieel van kracht per…..
- AWJ: Nieuw minimum uurloon officieel van kracht..
- Grote belangstelling voor functie van colporteur bij verkie…..
- Eerste lading verkiezingsmateriaal aangekomen in Suriname..
- Nieuw bilateraal hoofdstuk..
- PVP stuit op juridische bezwaren in hoger beroep over kandi…..
- Weg naar Zee krijgt duurzame bescherming tegen zeewater..
- Amazon Conservation Team Suriname benadert AWJ voor trainin…..
- Trekkers wint eerste wedstrijd in troefcallcompetitie..
- Krachtige aardbeving in Zuidoost-Azië eist meerdere levens..
- Eerste lading verkiezingsmateriaal aangekomen..