Het Centraal Hoofdstembureau (CHS) heeft op dinsdag 18 maart en woensdag 19 maart, een uitgebreide training verzorgd aan de hoofdstembureaus (HSB) als voorbereiding op de komende werkzaamheden. De training richtte zich op de kandidaatstelling die op 25 maart plaatsvindt, de verkiezingsdag en het volledige verkiezingsproces.
Inhoudelijk en praktisch
Tijdens de training zijn theoretische en praktische aspecten belicht. Volgens Sandra Panka-Bijlhout zorgt de training ervoor, dat de HSB-leden zich bewust worden van hun rol en verantwoordelijkheid. “We prikkelen deelnemers met realistische scenario’s, zodat ze goed voorbereid zijn, ook in onverwachte situaties.” Het verkiezingsproces in Suriname is veranderd, waarbij het land nu als één kiesdistrict wordt beschouwd voor de verkiezing van De Nationale Assemblee. “Voor de RR-ver-kiezingen zijn de districten opgedeeld in 62 ressorten. Deze kennis is erg belangrijk, aangezien veel mensen zich niet bewust zijn van het exacte aantal ressorten en zetels in hun district”, zegt trainer Arunkoemar Hardien.
Communicatie
Tijdens de training is ook aandacht besteed aan goede communicatie. “Effectieve communicatie helpt om bruggen te bouwen en doelen te bereiken. In complexe situaties is het verstandig om communicatie over te laten aan een collega als men zich moe of geïrriteerd voelt, om zo misverstanden en negatieve reacties te voorkomen”, zegt trainer Marijem Djosetro. De hoofdstembureaus zijn door Steven Vrieze ook uitgebreid ingelicht over het digitale platform. Hoewel de tijd tot de verkiezingen kort is, worden er de komende periode nog meer sessies georganiseerd om de hoofdstembureaus optimaal voor te bereiden. Daarnaast zijn de hoofdstembureaus geadviseerd om de officiële website verkiezingen.gov.sr te raadplegen voor actuele informatie.
The post CHS traint hoofdstembureaus ..
- Simons bespreekt leden niet publiekelijk..
- Amerikaanse druk, Cubaanse artsen en Surinames soevereinite…..
- De wereld van Donald Trump..
- B E K E N D M A K I N G:..
- ‘Ik ben me ervan bewust dat ik mogelijk ook fractieleider w…..
- Gerucht: ‘Bigi Boy’ genoemd als tegenstander van Rico Verho…..
- Bloedbad in Tamanredjo: moorden blijven onopgelost..
- Vandaag veel bewolking met kans op een regenbui..
- Tweede basis Diplomatenopleiding afgesloten met certificaat…..
- VS-minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio bezoekt Suri…..
- Boksicoon George Foreman (76) overleden..
- Marco Rubio bezoekt Suriname tijdens Caribische tour..
- Does blij met tentoonstelling Anton de Kom..
- Bokslegende George Foreman (76) overleden..
- Natio met marginale voorsprong naar Martinique..
- Ruim 3.500 aanmeldingen SRD 800 voor scholieren..
- Mathoera niet bekend met brief ontevreden militairen..
- Bevelhebber waarschuwt: ‘Watch your step, don’t play with f…..
- Wang: “Hoeveel verkeersslachtoffers nog voordat we wakker w…..
- Inheemse en tribale volken eisen grondwettelijke erkenning..
- Bedje gespreid; Nieuwe DNA leden krijgen SRD 130.000 bruto …..