De Chinese president Xi Jinping heeft op vrijdag zijn felicitaties overgebracht aan Jennifer Geerlings-Simons met haar verkiezing tot president van de Republiek Suriname. In zijn boodschap onderstreepte Xi het belang van de bilaterale betrekkingen tussen beide landen en sprak hij zijn bereidheid uit om deze verder te verdiepen.
President Xi noemde Suriname een strategische samenwerkingspartner van China in het Caribisch gebied. Hij wees erop dat de relatie tussen China en Suriname sinds de totstandkoming van diplomatieke betrekkingen 49 jaar geleden een gestage en gezonde groei heeft doorgemaakt. De samenwerking tussen beide landen heeft volgens Xi concrete vruchten afgeworpen op uiteenlopende terreinen, waaronder handel, infrastructuur en multilaterale samenwerking.
“Dankzij de gezamenlijke inspanningen van beide zijden hebben de Chinees-Surinaamse betrekkingen zich op stabiele wijze ontwikkeld,” aldus Xi in zijn verklaring. Hij benadrukte ook de hechte coördinatie in internationale fora en multilaterale aangelegenheden.
President Xi verklaarde veel waarde te hechten aan de verdere ontwikkeling van de bilaterale relatie en gaf aan samen te willen werken met de kersverse president om de wederzijds voordelige en vriendschappelijke samenwerking te verdiepen. Hij sprak de hoop uit dat het strategisch partnerschap tussen China en Suriname onder het presidentschap van Simons verder zal worden versterkt, ten voordele van beide bevolkingen.
- Concept Braziliaanse Conexsus uitgerold in Suriname: Ecosys…..
- MAS-directeur Michel Amafo: “Surinamers moeten bewust kieze…..
- Bewustwording over klimaatfinanciering essentieel voor klim…..
- Suriname neemt deel aan World Expo 2025 in Japan..
- Missverkiezingen verenigen zich..
- Momenten van zon, maar ook onweersbuien..
- Simons: iedereen is welkom om te helpen..
- Torenhoge schuld IOL bij Telesur voor een deel afgelost..
- Militanten ontvoeren 120 kinderen in Mozambique..
- Drie leden ‘witte handschoenen-bende’ gearresteerd na auto-…..
- Beperkt effect VS-bombardement op Iraanse nucleaire sites..
- Aangepaste loonreeksen voor vijf bonden zorgsector..
- Tekortkomingen verkiezingen worden meegenomen bij evaluatie..
- Waarom Duitslands Baerbock ongeschikt is als nieuwe preside…..
- SB – AVA 3 juli 2025 SU..
- OW niet in staat kapot weggedeelte van Van ’t Hogerhuysstra…..
- Somohardjo gaat ervan uit dat Brunswijk regeerakkoord alsno…..
- BESCHOUWING — Het kiezersbedrog van Ronnie Brunswijk..
- Burgers betalen 5 euro aan leges voor spoedaanvraag paspoor…..
- Plein aanvaardt verkiezing na intrekking door Patricia Etne…..
- Epilepsie nog onderbelicht in Suriname..