De Chinese president Xi Jinping heeft op vrijdag zijn felicitaties overgebracht aan Jennifer Geerlings-Simons met haar verkiezing tot president van de Republiek Suriname. In zijn boodschap onderstreepte Xi het belang van de bilaterale betrekkingen tussen beide landen en sprak hij zijn bereidheid uit om deze verder te verdiepen.
President Xi noemde Suriname een strategische samenwerkingspartner van China in het Caribisch gebied. Hij wees erop dat de relatie tussen China en Suriname sinds de totstandkoming van diplomatieke betrekkingen 49 jaar geleden een gestage en gezonde groei heeft doorgemaakt. De samenwerking tussen beide landen heeft volgens Xi concrete vruchten afgeworpen op uiteenlopende terreinen, waaronder handel, infrastructuur en multilaterale samenwerking.
“Dankzij de gezamenlijke inspanningen van beide zijden hebben de Chinees-Surinaamse betrekkingen zich op stabiele wijze ontwikkeld,” aldus Xi in zijn verklaring. Hij benadrukte ook de hechte coördinatie in internationale fora en multilaterale aangelegenheden.
President Xi verklaarde veel waarde te hechten aan de verdere ontwikkeling van de bilaterale relatie en gaf aan samen te willen werken met de kersverse president om de wederzijds voordelige en vriendschappelijke samenwerking te verdiepen. Hij sprak de hoop uit dat het strategisch partnerschap tussen China en Suriname onder het presidentschap van Simons verder zal worden versterkt, ten voordele van beide bevolkingen.
- Gesprek tussen president Santokhi en NDP-voorzitster Simons..
- Brunswijk: “Geen angst voor oppositie – ABOP verdient waard…..
- Korpschef benadrukt maatschappelijke rol bij 130-jarig best…..
- Meer dan 10 kinderen blijven regulier onderwijs volgen door…..
- Ontslagverzoek Hakrinbank afgewezen: Klokkenluider had rech…..
- ABOP: “De strijd van onze voorouders is het fundament van w…..
- Ashwin Adhin en Ronnie Brunswijk respectievelijk voorzitter…..
- Keti Koti – Wij herdenken. Wij vieren. Wij blijven waakzaam…..
- Combe Markt schenkt naaimachines: nieuwe hoop voor vrouwen …..
- In Memoriam Patricia Etnel..
- Geen lange rijen meer: KPS lanceert digitaal portaal voor v…..
- Suriname introduceert digitale PSA-kaart voor personen van …..
- Onderzoek naar Drents slavernijverleden afgerond..
- AdeKUS-Infra studenten winnen 3e prijs bij regionale ontwer…..
- Suriname lanceert eerste digitale PSA-kaart: eenvoudiger, v…..
- Lichaam van man aangespoeld langs Surinamerivier ter hoogte…..
- Hittegolf in Nederland: nieuw temperatuurrecord op 1 juli..
- President Santokhi op Keti Koti: “Laat de geest van onze vo…..
- Adhin: ‘ Het volk verwacht geen loze beloftes, maar helderh…..
- AAN MACHT VAST BLIJVEN KLAMPEN..
- President spreekt volk toe op 162e herdenking van afschaffi…..