SINGAPORE — Chinese fabrikanten maken zich op voor een nieuwe klap na het voorstel van president Trump om een extra tarief van 10% op alle Chinese importen in te voeren. Veel bedrijven, zoals een producent van elektrische transformatoren en een autoponderdelenfabrikant, overwegen hun productie naar landen als Maleisië en Thailand te verplaatsen om de hogere tarieven te omzeilen.
De aanvankelijke tariefverhoging van 10% in februari leek nog te overzien, maar de nieuwe voorstellen zorgen voor onrust. Bedrijven met smalle winstmarges vrezen voor verdere druk op hun financiën. De onzekerheid over toekomstige tarieven zet fabrikanten ertoe aan om productie naar Zuidoost-Azië te verplaatsen, waar landen als Vietnam al profiteren van de handelsoorlog.
Trump’s handelsbeleid richt zich niet alleen op China; ook Canada en Mexico worden mogelijk getroffen. Kleinere Chinese fabrikanten met beperkte middelen hebben echter moeite om dergelijke verplaatsingen te financieren. De Chinese overheid heeft kritiek geuit op de tarieven en dreigt met tegenmaatregelen. Ondertussen blijft de onzekerheid over de volgende stappen van de Amerikaanse regering een grote zorg voor de industrie.
- Actie NVB-medewerkers treft schoolkinderen en leerkrachten:…..
- Gummels: ‘Mijn politieke overstap hoeft niet de reden van o…..
- Ramsukul: ‘VHP heeft vanaf 2020 gewerkt aan grondenrechtenv…..
- Bewolking, wat regen en ook zonneschijn..
- SAO traint personeel Telesur en Diakonessenhuis in printpla…..
- Quick Response Team houdt verdachte e-biker aan..
- Trump stopt tijdelijk alle militaire hulp aan Oekraïne..
- Lilawatie Sadhoe – Soebdhan (80) Vijfderijweg# 128 1-…..
- Anton Donald Starke (87) Den Haag, Nederland 1-3-2025..
- Trump dreigt zijn geduld te verliezen..
- The Future of Leadership & Business with AI 2025: Kans …..
- Bromfiets dief in verzekering gesteld..
- Chinese fabrikanten bereiden zich voor op nieuwe tariefverh…..
- Canadese consumenten kiezen voor lokale merken uit protest …..
- Column: Oranje in de VHP..
- Zeewater dringt opnieuw binnen na dambreuk Weg naar Zee: Es…..
- Hoefdraad mag bij verstek laatste woord voeren in strafzaak…..
- Minister Raghoebarsing: “Ik ga voor niemand de gevangenis i…..
- Venezuela beschuldigt Guyana van provocatie na maritiem inc…..
- OAS uit scherpe kritiek op acties Venezolaanse marine in Gu…..
- Verdediging persisteert: Algehele vrijspraak voor Hoefdraad..