Een delegatie van de China Dalian International Economic & Technical Cooperation Group Co. Ltd. (CDIG) en partneronderneming Longjian Road & Bridge Co. Ltd. (LJRB) is momenteel in Suriname om de uitvoering van diverse infrastructurele projecten te bespreken. Op dinsdag 25 maart 2025 brachten zij een bezoek aan president Chan Santokhi, waar onder meer de bouw van een 4,5 kilometer lange zeedijk bij Weg naar Zee en de voortzetting van het Dalian V-project centraal stonden.
CDIG is verantwoordelijk voor de bouw van de dijk, die vanaf de Henry Fernandesweg tot aan de Brantimakasluis wordt aangelegd. LJRB oriënteert zich op mogelijke samenwerkingen en heeft aangegeven graag een bijdrage te willen leveren aan de verbetering van Surinaamse infrastructuur.
Beide bedrijven zien potentieel voor verdere samenwerking, maar stellen dat de huidige overeenkomst van het Dalian V-project herzien moet worden. Naast dijken, wegen en bruggen werd ook gesproken over woningbouw als onderdeel van toekomstige projecten.
President Santokhi gaf aan verheugd te zijn met de start van de werkzaamheden aan de zeedijk, een cruciale bescherming tegen kustafslag en overstromingen. Hij benadrukte dat er in de toekomst meer duurzame dijken gebouwd zullen worden, maar dat hiervoor aanvullende financiering nodig is. De regering is al in gesprek met verschillende partijen om de benodigde middelen veilig te stellen.
Verder besprak het staatshoofd de beëindiging van het IMF-programma en de positieve impact daarvan op de stabilisering van de economie. Hij riep de Chinese bedrijven op om niet te wachten tot de olie- en gasopbrengsten vanaf 2028 binnenstromen, maar nu al te kijken hoe ze Suriname kunnen ondersteunen in de huidige overgangsperiode.
- Op zoek naar de narrow corridor..
- NDP’er Kensenhuis ontkent overstap naar ABOP..
- President benoemt commissie; wil de SRD 800 eind maart beta…..
- Brokopondo krijgt instrument voor gemeenschapsbeheer natuur…..
- “Mo kap yu in pis pisi”..
- Politiebericht over dodelijk verkeersongeval Kennedyweg..
- Bewolking blijft hangen..
- Venezuela meldt akkoord met VS over repatriëring Venezolane…..
- Rasoelandjan Agnes Sabajo-Kadirbaks (78) ‘s-Gravenha…..
- Waltherine Josephine Deul (75) Oosterhout 20-3-2025..
- Venezuela bereikt akkoord met VS over repatriëringsvluchte…..
- Asabina over kandidatenlijst BEP: het is breed gedragen..
- Invalide tante huurt rovers in om nichtje te beroven..
- Column: Appels, peren en bacoven..
- PVP-voorzitter: uitspraak HvJ een mijlpaal in de rechtsgesc…..
- Volleybalsters Livo verrassen Condor..
- Rechter bekijkt beelden brandstichting Vaco..
- Geen vergunning, geen werk: frustratie groot bij boothouder…..
- Asabina: BEP lijst weerspiegelt het nieuwe partij gezicht..
- BEP presenteert dubbel historische DNA-kandidatenlijst..
- President wil eerste betaling studententoelage eind maart..