China’s elektrische autofabrikanten zijn in opmars in Latijns-Amerika en veranderen het speelveld in de auto-industrie. Terwijl traditionele merken zoals Ford en Volkswagen al decennia domineren, brengen Chinese merken zoals BYD en Great Wall Motor betaalbare, elektrische voertuigen op de markt die populair zijn bij prijsbewuste consumenten.
In Brazilië, de grootste economie van Latijns-Amerika, zijn Chinese autofabrikanten bezig met een agressieve uitbreiding. BYD heeft plannen aangekondigd voor een grote fabriek in de buurt van Salvador en nam een voormalige Ford-fabriek over. Tegelijkertijd worden Europese merken als Renault en Peugeot steeds vaker uitgedaagd op prijs en technologie.
Experts zien de opkomst van China als historisch: “Voor het eerst in decennia is er een echte uitdaging voor de dominantie van Amerikaanse en Europese merken.” Maar de opmars is niet zonder weerstand. Vakbonden verzetten zich tegen de inzet van Chinese arbeiders in lokale fabrieken en Braziliaanse autoriteiten onderzoeken juridische kwesties rond de overnames.
Toch is de invloed duidelijk. In winkelcentra van São Paulo kiezen consumenten steeds vaker voor Chinese merken, aangetrokken door hun design, lage prijs en elektrische aandrijving. China’s auto-industrie verandert het mobiliteitslandschap in Latijns-Amerika sneller dan velen hadden verwacht.
- Ashanti en Nelly vieren eerste verjaardag van baby KK met a…..
- Backstreet Boys: Een iconische carrière van 30 jaar..
- Sidharth Malhotra en Janhvi Kapoor’s ‘Param Sundari’ krijgt…..
- Karan Johar stopt met regisseren actiefilm, Raj Mehta neemt…..
- SuriPop slaat nieuwe weg in..
- Economische stabiliteit of totale misleiding.
- VIDS wenst aandacht voor grondenrechten op Dag der Inheemse…..
- Noble kiest Surinaamse Blue Water voor logistiek contract i…..
- Vids vraagt aandacht voor grondenrechten inheemse volken op…..
- Carbon-creditmarkt moet binnen zes maanden inkomsten opleve…..
- Hellings stapt naar Arbeidsinspectie na ontslag door EBS-di…..
- Augustus begint zonnig.
- ‘Regeren is harde besluiten nemen’..
- Kaarten geschud: SCVU na sterke inhaalslag ongeslagen hoofd…..
- Baby geboren uit meer dan 30 jaar geleden ingevroren embryo..
- Ontbossing in Colombia fors toegenomen: Amazoneregio zwaars….
- OM geeft houdt sessie voor journalisten over strafrecht en …..
- Zesjarige jongen vermist na zwemincident in kanaal Industri…..
- Nu ook militairen aangehouden rond gewapende beroving Sunpa…..
- Column: De clown met de stekker in de hand.
- Fysieke registratie Royalty’s voor iedereen afgesloten..