Chevron moet op 3 april zijn activiteiten in Venezuela staken, een scherpe tegenslag opgelegd door de nieuwe regering-Trump aan de regering van Nicolás Maduro. Gewoonlijk krijgen bedrijven zes maanden de tijd om hun werkzaamheden af te ronden, maar Trump eist dat Chevron zijn vertrek in één keer afhandelt.
Deze beslissing komt slechts een week nadat Trump de olie-exportovereenkomst van Chevron, die onder de regering-Biden werd goedgekeurd, heeft ingetrokken. Trump verklaarde op zijn Truth Social-account, dat de vergunning was ingetrokken, omdat Maduro niet had voldaan aan de democratische voorwaarden voor de presidentsverkiezingen van juli 2024. Hoewel de regering-Biden eerder sancties had opgelegd tegen Maduro, was de annulering van de Chevron-deal een zwaardere klap voor het Venezolaanse regime. Trumps frustratie werd verder versterkt door het trage tempo waarmee Maduro de terugkeer van Venezolaanse migranten zou hebben gefaciliteerd.
Het stopzetten van de productie van Chevron zou tot een vermindering van 200.000 vaten per dag op de wereldmarkt kunnen leiden. Dit verlies zou een aanzienlijke impact hebben op Amerikaanse raffinaderijen die zwaar ruwe olie verwerken. Het wegvallen van deze olie, roept de vraag op, waar Amerikaanse raffinaderijen nu hun zware ruwe olie vandaan moeten halen, en tegen welke prijs.
Hoewel Bloomberg opmerkt dat de onmiddellijke impact op de olieprijzen minimaal zal zijn, dankzij een verhoging van de OPEC-productie, heeft Chevron ongeveer 20 procent van de Venezolaanse olieproductie geleverd. De olie-export van Chevron bood niet alleen economische stabiliteit, maar ook broodnodige harde valuta voor het land. Deze maatregel zou Maduro kunnen dwingen, terug te keren naar de onderhandelingstafel met de regering-Trump.
The post Chevron heeft tot 3 april om uit Venezuela te vertrekken ..
- Caricom waarschuwt Venezuela tegen verkiezingen op grondgeb…..
- Kick-off Project “Facilitaire Verbetering Mandirs”..
- Nou ja..
- Wood Mackenzie: Inkomsten blok 58 gebruiken voor blok 52..
- Muziekauteursrechten..
- Bewoners dakloos na verwoestende brand in appartement..
- Santokhi: “A bun wroko mus’ go doro!”..
- Lijk aangetroffen in bushuisje te Zanderij..
- Werkgroep Armoedegrensbepaling houdt workshop..
- Kabinet van de President ondersteunt mandirs..
- Op weg naar 25 mei: Suriname moet heel bewust kiezen..
- PALU: IMF-beleid creëert inflatie-tijdbom..
- Regering blijft zich inzetten voor woningbouw en volksgezon…..
- SLB versterkt lokale aanwezigheid in Suriname..
- Gemeenschapsbossen een belangrijke financieringsbron binnen…..
- Suriname ondertekent eerste IDA-project om veerkracht tegen…..
- Cultureel erfgoed uitdragen tijdens ‘World Expo 2025 Osak…..
- Zorgboerderij Creola biedt jongeren in Saramacca nieuwe kan…..
- Ambtenaren wachten al 20 jaar op bevordering..
- Wereld reageert op botsing Zelenskiy-Trump in Oval Office..
- RSS Barracuda versterkt Surinames maritieme veiligheid en i…..