Tekst en beeld Edwien Bodjie
PARAMARIBO — “Dit programma is een grote bijdrage die aansluit op het beleid van deze regering. De sociaal zwakkere groepen mogen niet achterblijven. Deze ondersteuning van India is daarom van groot belang”, zei de jarige president Chandrikapersad Santhoki maandagmiddag in de Congreshal bij de distributie van de eerste voedselpakketten uit India.
In het kader van het integrale welzijnsprogramma en de Food Assistance Grant van India heeft het Aziatische land 21 containers met voedselhulp naar Suriname gestuurd. De eerste lading arriveerde ruim een week geleden. De resterende 67 containers worden in de komende maanden verwacht.
“De ontvangen producten zijn geschikt voor consumptie”Minister Amar Ramadhin
Santhoki onderstreepte dat het gaat om kwalitatief hoogwaardige producten die zijn goedgekeurd door de Food Safety and Standards Authority of India (FSSAI) en door Surinaamse instanties. “Er zijn nu 21 containers aangekomen, but there are still 67 to come. Then it will be plenty plenty food for everyone“, richtte de president zich tot de Indiase ambassadeur. Hij vroeg het publiek hierna enthousiast om een applaus.
Dankbaarheid
Santhoki gaf aan dat India zelf met een voedseltekort kampt, maar dat premier Narendra Modi toch heeft besloten om Suriname te helpen. “Wij zijn hun mensen van de diaspora.” Hij sprak daarom zijn waardering uit naar de Indiase regering.
Het staatshoofd gaf aan dat zijn eigen kabinet moeilijke keuzes heeft moeten maken, uitsluitend om een betere toekomst te realiseren voor de komende generaties. Seniorenburgers, die in bussen naar de locatie waren gebracht, kregen als eersten de voedselpakketten. “U moet blij zijn dat u dit krijgt, want sommige mensen krijgen niets en hebben niets te eten. Maak er goed gebruik van en laten we de Indiase ambassadeur bedanken”, hield de president het voor.
De Indiase ambassadeur Subhash Prasad Gupta sprak over de hechte band tussen de twee landen. “Deze donatie maakt deel uit van de bilaterale betrekkingen tussen onze landen. We baseren onze hulp op prioriteiten. De prioriteit van Suriname was voedselondersteuning en daar hebben wij mee ingestemd. We zijn blij dat we hier een bijdrage aan hebben mogen leveren. Dit toont aan hoe sterk de samenwerking tussen onze landen is.”
Voedselveiligheid gewaarborgd
Santokhi: “Ik ben jarig, maar ik vier geen feest. Ik moet werken voor het land, er is geen tijd voor feesten. De crisis raakt ons allemaal. We moeten de Algemene Oudedagsvoorziening verhogen en de koopkracht versterken. Ik ga met de minister van Financiën praten om het volk tegemoet te komen.”
Volgens minister Amar Ramadhin van Volksgezondheid hoeft er geen twijfel te zijn over de veiligheid van de producten. “De ontvangen producten zijn geschikt voor consumptie. India is één van de grootste landen ter wereld op het gebied van voedselverwerking en staat ook hoog op de lijst van voedselveiligheid. Dit laat zien hoe serieus voedselveiligheid in India wordt genomen.”
Collega Parmanand Sewdien van Landbouw, Veeteelt en Visserij gaf aan dat zijn ministerie een cruciale rol speelt in dit process. “We hebben gewerkt conform alle protocollen. Voordat de producten India verlieten, zijn ze gecertificeerd. Bij aankomst zijn ze opnieuw geïnspecteerd, evenals de opslagruimtes. Ook de materialen waarin het voedsel is verscheept, zoals houten pallets, zijn gecontroleerd om te voorkomen dat ziekten en insecten worden meegebracht. Pas na goedkeuring heeft het ministerie toestemming gegeven om de voedselpakketten te distribueren. Alles is perfect verlopen.”
President Chandrikapersad Santokhi (r) overhandigt een voedselpakket aan een seniorenburger.
- VN-mensenrechtendeskundige bezoekt Suriname..
- Betalingsverwachting werkzoekenden niet altijd in overeenst…..
- NH en UNDP werken samen aan realisatie 24/7 stroomvoorzieni…..
- Toenemende Censuur op TikTok: Palestijnse Onderwerpen in Vi…..
- Ramadhin: ‘Risicogroepen kunnen zich bij BOG aanmelden voor…..
- Controle op illegale visserij verhoogd, prijzen van vis sti…..
- Zuid-Korea gaat betonnen muur verwijderen na dodelijke vlie…..
- Verdachte die ondanks beschermingsbevel ex-vrouw molesteert…..
- Regering zoekt liefs voorfinancierders voor back-up generat…..
- Personeel ROS: “Wij willen loon, geen vrije dagen”..
- Uitslagen Voetbalwedstrijden van 24 Januari 2025..
- Ministerie van GBB heeft meeste rechtszaken tegen zich; rui…..
- Bisschop Budde Weigert Excuses na Verzoek om Mededogen voor…..
- ILO-directeur: ‘Suriname toonaangevend bij implementatie De…..
- Geld voor communicatiemast luchthaven en voor Wakaypompen..
- Vijf nieuwe bloeddrukmeters voor Huize Ashiana..
- EBS-directeur Brunswijk dringt aan op spoedig huren van noo…..
- Rovers knevelen en mishandelen man tot bloedens toe en make…..
- TotalEnergies start nieuwe exploratiecampagne offshore Suri…..
- Staatsolie en NATIN bezoeken FPSO-trainingsfaciliteit in Gu…..
- Energiecrisis in Suriname: noodaggregaten als tijdelijke op…..