Chan had bij zijn aantreden één simpele belofte gedaan: het anders doen. Niet een beetje anders, maar fundamenteel. Hij zou afrekenen met het verleden, met het geroof en gegraai, met de deals achter gesloten deuren. Het klonk als de stem van vernieuwing, en mensen geloofden het. Ze stemden niet alleen op zijn partij, maar op dat ene woord: anders.
Maar Chan is gewoon Chan. Punt.Wat we zien is géén afrekening met het verleden, maar een voortzetting ervan — in sommige gevallen zelfs een verscherping. Contracten met torenhoge bedragen, benoemingen op basis van loyaliteit in plaats van kunde, deals die niet door het parlement gaan maar via achterkamertjes worden verdeeld. Het is wrang, frustrerend en vooral: pijnlijk herkenbaar.
Wat ik daarbij wel wil zeggen: de mensen die het toen gedaan hebben, moeten nu niet doen alsof ze heiligen zijn. Wie het gisteren fout deed, maar vandaag met een vinger wijst, doet aan politiek zonder zelfreflectie. En dat is misschien nog wel dodelijker voor ons democratisch bewustzijn dan corruptie zelf.
Tegelijkertijd is het onaanvaardbaar dat mensen die destijds — en terecht — kritiek hadden op dat foute gedrag, het nu zelf doen. En dan nog een factor erger ook. Hoe leg je dat uit aan een samenleving die hunkert naar oprechtheid, transparantie en leiderschap met principes?
Het is dit gedrag dat het vertrouwen in de politiek totaal heeft uitgehold. Niet alleen in personen, maar in het systeem zelf. En als dat vertrouwen eenmaal weg is, dan keert het niet zomaar terug. Dan ontstaat er ruimte voor cynisme, afzijdigheid en uiteindelijk: apathie. En dat, beste mensen, is de grootste vijand van verandering.
Jerrel Harderwijk
- Pupillen Grietjebieschool, OS Jankilaan en Bloementuin geni…..
- Israël bewapent bendes in Gaza om Hamas te bestrijden, onth…..
- Suriname verslaat Puerto Rico met 1-0; naar 3e ronde WK-k…..
- Jaden Montnor kopt Suriname in slotfase naar overwinning..
- Korpschef KPS: “Er zal keihard worden opgetreden tege…..
- DE KOORDDANSENDE OLIFANT..
- Miljoenen Guyanees oliegeld voor doop olieschip..
- PRO tevreden over gang van zaken rond coalitievorming..
- Rita Juliana Woei-Jet-Kong – Tjong -Tjin-Joe..
- Studente tijdens les overvallen in klaslokaal..
- Inhoud enveloppe bij huwelijksjubileum verhoogd..
- Korpschef: Er zal keihard worden opgetreden tegen daders br…..
- Kapitein Erowarte treurt om verlies zeven levens..
- “Geen sprake van fraude bij verkiezingen in Suriname”..
- WWF-Guianas start drie nieuwe projecten voor duurzaam bosbe…..
- NDP: Ied Ul-Adha roept op tot herstel, rechtvaardigheid en …..
- EINDE RUSLAND TIJDPERK NPS..
- Stg. Vrienden van Suriname stuurt wederom hulpgoederen..
- Gowricharn ontvangt internationale erkenning voor diasporao…..
- Broer gaat zus met houwer achter na; broer ingesloten..
- Nieuw bestuur autorally klub gaat voor innovatie..