Chan had bij zijn aantreden één simpele belofte gedaan: het anders doen. Niet een beetje anders, maar fundamenteel. Hij zou afrekenen met het verleden, met het geroof en gegraai, met de deals achter gesloten deuren. Het klonk als de stem van vernieuwing, en mensen geloofden het. Ze stemden niet alleen op zijn partij, maar op dat ene woord: anders.
Maar Chan is gewoon Chan. Punt.Wat we zien is géén afrekening met het verleden, maar een voortzetting ervan — in sommige gevallen zelfs een verscherping. Contracten met torenhoge bedragen, benoemingen op basis van loyaliteit in plaats van kunde, deals die niet door het parlement gaan maar via achterkamertjes worden verdeeld. Het is wrang, frustrerend en vooral: pijnlijk herkenbaar.
Wat ik daarbij wel wil zeggen: de mensen die het toen gedaan hebben, moeten nu niet doen alsof ze heiligen zijn. Wie het gisteren fout deed, maar vandaag met een vinger wijst, doet aan politiek zonder zelfreflectie. En dat is misschien nog wel dodelijker voor ons democratisch bewustzijn dan corruptie zelf.
Tegelijkertijd is het onaanvaardbaar dat mensen die destijds — en terecht — kritiek hadden op dat foute gedrag, het nu zelf doen. En dan nog een factor erger ook. Hoe leg je dat uit aan een samenleving die hunkert naar oprechtheid, transparantie en leiderschap met principes?
Het is dit gedrag dat het vertrouwen in de politiek totaal heeft uitgehold. Niet alleen in personen, maar in het systeem zelf. En als dat vertrouwen eenmaal weg is, dan keert het niet zomaar terug. Dan ontstaat er ruimte voor cynisme, afzijdigheid en uiteindelijk: apathie. En dat, beste mensen, is de grootste vijand van verandering.
Jerrel Harderwijk
- Infrastructuurprojecten centraal tijdens bezoek Nurmohamed …..
- VHP beraadt zich nu op leiderschap DNA en presidentsverkiez…..
- NDP over nieuw tijdperk: Samen bouwen aan Suriname..
- Ravaksur noemt directoraat Arbeid ‘degradatie van werkenden…..
- Meerdere skalians op het stuwmeer: ‘Brokopondo lijkt soms e…..
- AWJ-minister benadrukt Decent Work tijdens toespraak op ILO…..
- EZ en WUSC organiseren training Basisvaardigheden Onderneme…..
- Onweersbuien houden nog aan..
- Simons garandeert PL: geen perikelen met ABOP zoals in het …..
- Daling geboortecijfers door toenemende onzekerheid jongvolw…..
- Hassankhan benadrukt eerlijk verloop verkiezingen ondanks b…..
- 93.545 stemmen en 18 zetels: NDP bovenaan bij officiële bek…..
- VHP verliest 21.346 stemmen bij deze verkiezingen..
- Verkiezingsuitslag 2025 officieel vastgesteld; zetelverdeli…..
- Suriname en El Salvador door naar volgende ronde WK-voorron…..
- VHP doorbreekt stilte na bekendmaking verkiezingsuitslag; z…..
- VHP wacht op besluit OKB..
- Zunder: “Vervolggesprekken met nieuwe regering noodzakelijk…..
- CHS sluit telproces af: definitieve zetelverdeling bekend; …..
- VHP wacht oordeel OKB af en beraadt zich op vervolgstappen..
- Basisvaardigheden ondernemerschap centraal in driedaagse tr…..