De Centrale Bank van Suriname (CBvS) betreurt het speculatief gedrag van vragers en aanbieders in de valutamarkt alsook berichten die de sentimenten in de markt onnodig versterken. Sedert maart j.l. is door verhoogde bestedingen in de economie en wisselkoersvolatiliteit op de internationale valutamarkten de druk op de wisselkoersen toegenomen en zijn de effecten hiervan reeds doorgewerkt naar de marktkoersen. Anticiperen op marktkoersen boven de huidige wisselkoersen wordt thans vooral gedreven door onzekerheid en speculatie.
De CBvS heeft haar internationale reserves opgebouwd en het doel is om deze op een verantwoord niveau te houden. Het beleid is er onder meer op gericht om bij een wanordelijke marktontwikkeling deze reserves op een verantwoorde wijze in te zetten. Zij heeft derhalve in april en mei j.l. drie valutaveilingen gehouden, waarbij US-dollars aan banken en wisselkantoren zijn verkocht. Hiermee werd ruim SRD 1,2 miljard aan liquiditeiten aan het systeem onttrokken, wat enigszins heeft bijgedragen aan het dempen van de koersstijging. De CBvS voert dergelijke interventies uit bij:
– een (te) snelle stijging van de marktkoersen binnen een vooraf bepaald tijdsbestek en/of
– een aanzienlijke afwijking van de gepubliceerde marktkoers ten opzichte van de theoretische bandbreedte die de CBvS op basis van haar wisselkoersmodellen verantwoord acht.
Daarnaast maakt de Bank gebruik van instrumenten om overtollige liquiditeiten in onze economie te binden. De CBvS zal niet aarzelen om de maatregelen aan te scherpen om de overmatige stijging van de wisselkoers af te remmen, en zo de inflatie binnen aanvaardbare grenzen te houden.
De CBvS doet een dringend beroep op de samenleving om het moeizaam opgebouwde marktmechanisme van het flexibele wisselkoerssysteem niet onnodig te verstoren door speculatief gedrag en het versterken van negatieve sentimenten.
- VHP 152 Jaar Hindostaanse immigratie..
- Kioe A Sen: “Verjonging versterkt dienstbaarheid aan de sam…..
- VHP roept op tot herbezinning en verbinding op 5 juni..
- Koniki en Jhaghroe geselecteerd voor CARICOM Young Professi…..
- Technisch probleem legt openbare zitting Coronie stil..
- Eerste stappen gezet naar ‘brain gain’..
- Trump voert opnieuw inreisverbod in voor 12 landen..
- Politiebericht over overleden bromfietser na botsing met da…..
- Hunsel en Oldenstam geven sikkelcelpatiënten een stem met n…..
- Uitdagingen en Toekomst van Gepensioneerden in Suriname..
- SHI herdenkt 152 jaar Hindostaanse immigratie in Suriname..
- Veel belangstelling voor open training Natio..
- Update: Alle ontzielde lichamen bootongeval Marowijnerivier…..
- Voorzitter Rekenkamer Suriname gekozen tot vertegenwoordige…..
- Reactie van Raoul Hellings op Sunil Sookhlall: “Kritiek is …..
- Onweersbuien blijven aanhouden..
- DC Joden trok vaker aan de bel over slechte wegen..
- Witte Huis: Trump steunt beleid Wilders..
- Jenny Agnetha Mac-Intosh – Dubbeldam (65) Heijningen,…..
- Lloyd Stuart Holtuin (59) Rotterdam 29-5-2025..
- 5 Juni: Dag van Waardigheid en Verbondenheid..